Targi Zegarów i Zegarków

21 / 04 / 2024

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa zaprasza kibiców ŁKS-u na Targi Zegarów i Zegarków, które odbędą się 27 kwietnia w Instytucie Europejskim przy ulicy Piotrkowskiej 262/264 w Łodzi. Motto przewodnie wiosennego wydarzenia brzmi Watches & Diamonds.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, mającego na celu przede wszystkim promocję zegarmistrzostwa, zostaną zaprezentowane między innymi wyjątkowe kolekcje zegarków wysadzanych diamentami oraz konstrukcje naszych rodzimych zegarmistrzów – wszak Polacy nie gęsi, swoich konstruktorów mają. Podczas Targów będziemy gościć wielu specjalistów związanych z zegarkami i biżuterią, w tym ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Razem będziemy chcieli pokazać piękno kamieni szlachetnych wykorzystywanych nie tylko w koliach, kolczykach czy pierścionkach, ale przede wszystkim w zegarkach.

Co ważne dla kibiców ŁKS-u, na targach będzie można podziwiać wyjątkowy ełkaesiacki artefakt w postaci zegarka kieszonkowego marki Omega, który (prawdopodobnie w drugiej połowie lat 30. XX wieku) otrzymał Władysław Król z okazji rozegrania 300 meczów w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Targi Zegarów i Zegarków to przede wszystkim ludzie – kolekcjonerzy, antykwariusze, przedstawiciele hurtowni zegarmistrzowskich i sklepów z zegarkami. Targi Zegarów i Zegarków w Łodzi to wyjątkowe miejsce, w którym można nie tylko porozmawiać przy kawie o zegarkach, wymienić doświadczenia czy nawiązać nowe znajomości branżowe, ale także doskonała okazja do wymian kolekcjonerskich czy zakupu wyjątkowego zegarka.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych zegarkami i zegarmistrzostwem do wejścia w wyjątkowy świat pełen niepowtarzalnych kolekcji. W kwietniu Łódź ponownie stanie się stolicą polskiego zegarmistrzostwa. Dodatkowe informacje o wydarzeniu będą systematycznie udostępniane na stronie internetowej www.targizegarkow.pl oraz w mediach społecznościowych.