Staty przed #ŁKSPUN

02 / 03 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W niedzielę pierwsze w historii starcie ŁKS-u z Puszczą Niepołomice w Łodzi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• W meczach ŁKS-u z Puszczą padło 25 goli, co daje średnią 2,8 gola na mecz.
  • Żaden z ligowych meczów ŁKS-u z Puszczą w Łodzi nie zakończył się bezbramkowym remisem.
  • Pierwsze w historii ligowe spotkanie ŁKS-u z Puszczą rozegrano 14 września 2018 roku w Niepołomicach. Ełkaesiacy wygrali 2:0 po golach Patryka Bryły i Daniego Ramireza.
  • ŁKS wygrał z Puszczą przed własną publicznością tylko raz – w zeszłym sezonie, na zapleczu elity (2:0).
  • Ełkaesiacy najczęściej do bramki Puszczy trafiali w dwóch ostatnich kwadransach (7 goli). 46. i 68. minuta są „najszczęśliwszymi” dla łodzian w historii starć z tym rywalem, bo wtedy dwukrotnie pokonywali bramkarza z Niepołomic.
  • W piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS, jak i w Puszczy Niepołomice mają m.in. Piotr Madejski, Adrian Napierała, Kamil Poźniak, Paweł Szwajdych, Przemysław Sajdak oraz Jewhen Radionow.

Ligowy bilans ŁKS vs. Puszcza

• Meczów w lidze: 9
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 5 / 1 / 3
  • Bramki: 16:9