Przedostatni mecz w Łodzi. ŁKS – Garbarnia

20 / 10 / 2017

W 14. kolejce piłkarze ŁKS-u podejmą na własnym stadionie Garbarnię Kraków, a przegapić tego pojedynku nie wypada z trzech co najmniej powodów.

• Po pierwsze to prestiżowe starcie dwóch mistrzów Polski, którzy toczyli ze sobą zacięte boje jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, a potem także w latach 50., 60. i 70.
  • Po drugie ŁKS i Garbarnia są sąsiadami w tabeli, a ewentualne zwycięstwo pozwoli łodzianom utrzymać kontakt z czołówki.
  • I wreszcie po trzecie (i chyba najważniejsze) – to już przedostatni mecz przy al. Unii Lubelskiej 2 w tym roku.

Rewelacyjny beniaminek

Mianem „rewelacyjnego beniaminka” nazywa się i ŁKS, i Garbarnię Kraków właśnie, obaj byli trzecioligowcy po dwunastu kolejkach zajmują wysokie miejsce w tabeli i spisują się lepiej od na przykład spadkowiczów z zaplecza ekstraklasy. Sobotni rywal ełkaesiaków jest w tym sezonie bezkompromisowy – remisuje rzadko (dotąd tylko dwukrotnie), albo więc schodzi z boiska z kompletem punktów (już sześciokrotnie), albo bez ani jednego (pięć porażek). Emocji więc w sobotnie popołudnie zabraknąć nie powinno.

Przed sezonem trener Mirosław Hajdo zapowiadał, że celem jego zespołu jest utrzymanie w drugiej lidze i wydaje się, że krakowianie nie powinni mieć z tym problemu. A jeśli jest już coś, co należałoby wypomnieć beniaminkowi z Małopolski to kiepska postawa defensywy w meczach wyjazdowych. Garbarnia w każdym meczu na obcym stadionie straciła przynajmniej jedną bramkę (a w sumie aż dziesięć), z drugiej strony potrafiła sprawić niespodziankę pokonując w Jastrzębiu-Zdroju faworyzowany GKS.

„Żenia” na trybunach – szansa dla innych

Po remisie w Radomiu trener Jacek Janowski powiedział, że punkt ten szanuje, ale liczył na więcej. Istotnie, w ubiegłą sobotę mogli łodzianie pokusić się o zdobycie kompletu punktów, z drugiej strony, gdyby przy stanie 1:0 dla gospodarzy Bemba lub Leandro wykorzystali świetne okazje… Cóż, najważniejsze że ŁKS zdołał otrząsnąć się z przewagi rywala i nie po raz pierwszy w tym sezonie udowodnił, że potrafi walczyć do ostatniej minuty.

W sobotę „Rycerze Wiosny” będą musieli sobie poradzić bez swojego najlepszego strzelca, bo Ievgen Radionov został ukarany w Radomiu czwartą żółtą kartką i czeka go w związku z tym przymusowa pauza. Ciekawe zatem na kogo z dwójki Krystian Pieczara – Łukasz Zagdański postawią łódzcy szkoleniowcy, niewykluczone zresztą, że obaj zawodnicy pojawią się w wyjściowym składzie.

Czy dojdzie do innych zmian? Niewykluczone, trenerzy zaskakiwali przecież w tym sezonie wielokrotnie, ale że w ostatnich dwóch meczach łodzianie zgarnęli cztery punkty, roszad takich nie powinno być tym razem dużo. Spodziewamy się (choć to wyłącznie nasze przypuszczenia) defensywy złożonej z czwórki: Rozmus – Rozwandowicz – Juraszek – Widejko oraz drugiej linii, w której oprócz młodzieżowców, Przemysława Kocota oraz ustawionego prawdopodobnie znów na skrzydle Pawła Pyciaka, powinien się pojawić Tomasz Margol lub Patryk Bryła.

Jacek Lis sędzią meczu z Garbarnią

Rozjemcą sobotniego starcia przy al. Unii Lubelskiej 2 będzie Jacek Lis. Arbiter ze Śląska sędziował już w tym sezonie cztery mecze w drugiej lidze, w tym przegrany przez Garbarnię pojedynek z Legionovią. W poprzednich rozgrywkach pan Lis prowadził jedenaście spotkań w drugiej lidze. Pokazał w nich w sumie 52 żółte (średnia 4,73 na mecz ) i 1 czerwoną kartkę, a na jedenasty metr wskazał pięciokrotnie. Gospodarze wygrali cztery spotkania, goście – również cztery, a trzy mecze prowadzone przez tego sędziego zakończyły się podziałem punktów.

Przedostatni mecz w Łodzi w tym roku

Mecz z Garbarnią, jak już wspomnieliśmy na początku, zapowiada się interesująco z kilku względów, mamy więc nadzieję, że na trybunie stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2 pojawi się komplet publiczności, tym bardziej że to przedostatni pojedynek „Rycerzy Wiosny” w Łodzi w roku 2017.

Na kibiców czeka tego dnia masa atrakcji także przed meczem. Od godz. 13:00 przy wejściu na sektory (obok kas biletowych) pojawi się bowiem specjalna strefa FanZone zorganizowana przez partnera ŁKS-u, zakłady bukmacherskie ForBET.

A w niej: mini boisko do gry w piłkę nożną dla najmłodszych, bramka celnościowa (każdy z Was będzie mógł sprawdzić swoją celność, refleks i umiejętności piłkarskie), hostessy z gadżetami oraz DJ i konkursy z nagrodami.

Ponadto od godziny 14:00 specjalnymi gośćmi strefy FanZone będą piłkarze pierwszej kadry – Ievgen Radionov oraz Mateusz Gamrot. Z naszymi zawodnikami będziecie mogli zagrać w piłkarzyki oraz zmierzyć się w grze FIFA 18 na konsoli Xbox.

Bilety na mecz z Garbarnią Kraków do nabycia w kasach biletowych przy al. Unii Lubelskiej 2:

• Piątek (20.10): 12:00 – 18:00
  • Sobota – w dniu meczu (21.10): 11:00 – 15:45

14. kolejka II ligi / ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków / Sobota (21 października), godz. 15:00

Przypuszczalne składy:

• ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Pyciak, Kocot, Margol (Bryła), Pyrdoł, Guzik, Pieczara (Zagdański).
  • Garbarnia: Kozioł – Mistrzyk, Garzeł, Łukasik, Nieśmiałowski, Kitliński, Pietras, Kostrubała, Serafin, Kiebzak, Siedlarz.

Remek Piotrowski