Ostatnie dni przed startem ligi

06 / 02 / 2024

Tylko sześć dni dzieli naszą drużynę od inauguracji wiosennej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. ŁKS wznowi sezon w poniedziałek 12 lutego meczem z Koroną w Kielcach.

Pierwsza drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła dziś końcową fazę przygotowań do drugiej części sezonu. Był już czas na ładowanie akumulatorów, był też na pracę nad siłą, szybkością, taktyką i wszystkimi innymi elementami piłkarskiego rzemiosła. Teraz pozostały nam ostatnie szlify, a potem weryfikacja w postaci rywalizacji o ligowe punkty.

– Po powrocie z Turcji przechodzimy już do bezpośrednich przygotowań do startu rundy wiosennej czyli do meczu z Koroną Kielce. Pierwsze zajęcia po podróży to jak zwykle zajęcia adaptacyjne, do boiska i do pogody. Musimy zadbać też o zawodników, którzy mają za sobą podróż, bo część z nich wróciła na moment do swoich krajów – wyjaśnia Paweł Drechsler, trener przygotowania motorycznego. – W tym tygodniu będziemy poruszać zdecydowanie więcej tematów strategicznych pod najbliższego przeciwnika. Z punktu widzenia motorycznego musimy tak zaplanować pracę, aby zawodnicy byli w stu procentach wypoczęci, a jednocześnie maksymalnie dobrze przygotowani w dniu meczu – dodaje Paweł Drechsler.

Trener Piotr Stokowiec wraz ze swoim sztabem zaplanował na najbliższy tydzień sześć jednostek treningowych. Część z nich skupi się na sprawach piłkarskich i taktycznych. W niedzielę po ostatnim treningu i wspólnie zjedzonym obiedzie łodzianie wyruszą do Kielc, gdzie następnego dnia (tj. w poniedziałek) o godz. 19 rozpocznie się mecz z Koroną Kielce.

Szkoleniowiec ŁKS-u ma do dyspozycji niemal cały zespół, wyjąwszy z tego Artemijusa Tutyškinasa (ze względu na kontuzje nie zobaczymy go w najbliższym czasie na boisku). Z pewnością  bardzo cieszy to, że zmagający się pod koniec roku z problemami zdrowotnymi Piotr JanczukowiczAdrien Louveau w trakcie zgrupowania w Side trenowali już normalnie, tak jak i to, że żaden z naszych zawodników nie będzie w Kielcach pauzować ze względu na kartki.

Na koniec jeszcze słowo o najbliższym rywalu, czyli 16. w tabeli PKO BP Ekstraklasy Koronie Kielce. Zespół trenera Kamila Kuzery również przygotowywał się do wiosny na zgrupowaniu w Turcji. W trakcie przerwy zimowej z drużyną z województwa świętokrzyskiego pożegnał się Ronaldo Deaconu, natomiast klub ściągnął Marcela Pięczka, Mariusza Fornalczyka oraz Danny’ego Trejo.

W poniedziałek 12 lutego zagramy z Koroną Kielce, a kilka dni później, w niedzielę 18 lutego (godz. 17.30), czekają nas na stadionie Króla wielkie emocje związane z 70. derbami Łodzi. Zachęcamy do zakupu karnetów (za pośrednictwem naszego nowego systemu sprzedaży: bilety.lkslodz.pl), bo to opłaca się najbardziej. Bilety na derby Łodzi od 9 lutego (od godz. 11) zakupicie oczywiście online, a także stacjonarnie w U2 ŁKS Store. Przy okazji – ważna informacja dla posiadaczy abonamentów jesiennych, którzy chcą przedłużyć karnet z zachowaniem miejsca. Możecie to zrobić aż do poniedziałku 12 lutego.