Projekt książki na 110-lecie ŁKS-u wygrał w Budżecie Wojewódzkim!

29 / 11 / 2017

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich sympatyków ŁKS-u oraz miłośników historii sportu. W głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 zwyciężył ełkaesiacy projekt!

Inicjatywa wyszła od jednego z kibiców, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018. Projekt ten zakładał powstanie książki unikalnej tak w treści jak i formie, która ukaże historię sekcji piłkarskiej naszego klubu z innej perspektywy, niż uczyniła to doskonała skądinąd książka wydana na stulecie.

Kibice ŁKS-u nie zawiedli i głównie dzięki nim projekt, za który i my mocno trzymaliśmy kciuki, zebrał najwięcej głosów (6531 głosów)! A zatem wspomniana książka powstanie, ukaże się już w 2018 roku, co jest doskonałym sposobem nie tylko na uświetnienie klubowego jubileuszu, ale i przedstawienie mieszkańcom województwa łódzkiego oraz całej Polski historii ŁKS-u. Szacowany koszt realizacji całego projektu to 142 000,00 zł.

Wszystkim sympatykom zaangażowanym w projekt, tym którzy zachęcali swoich bliskich i znajomych do oddania głosu na niego oraz osobom, które oddały głos gratulujemy i dziękujemy, bo przecież każda inicjatywa mająca na celu przedstawienie historii najstarszego łódzkiego klubu szerszemu gronu odbiorców jest bezcenna także dla klubu.

• Piotr Andrzejewski

Brawo.
    Mam bardzo ciekawą pamiątkę z okresu okupacji. Chętnie udostępnię do projektu książki.