Otwieramy już w piątek! Konferencja prasowa

20 / 04 / 2022

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pawła Bliźniuka, przewodniczącego komitetu sterującego ds. budowy Stadionu Miejskiego oraz Tomasza Salskiego, właściciela klubu. Tematem spotkania z dziennikarzami było zakończenie budowy stadionu Króla i jego piątkowa premiera.

W trakcie środowej konferencji prasowej, która odbyła się w strefie skybox Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla, Paweł Bliźniuk, przewodniczący komitetu sterującego ds. budowy stadionu, za szczęśliwe zakończenie drogiej sercu każdego ełkaesiaka inwestycji podziękował Pani Prezydent Miasta Łodzi Hannie Zdanowskiej i radnym, podziękował też zaangażowanym w sprawę kibicom i innym instytucjom. Nowoczesny obiekt o pojemności 18029 miejsc jest gotowy na piątkową premierę i już dziś wiemy, że weźmie w niej udział kilkanaście tysięcy widzów.

W ramach wydarzenia – i o tym opowiedział dziś właściciel klubu Tomasz Salski – zaplanowano występy gwiazd muzycznych, pokazy, odznaczenie legend ŁKS-u i prezentację wielosekcyjnego ŁKS-u, w tym Akademii ŁKS i naszych Klubów Partnerskich. Impreza rozpocznie się na stadionie Króla o godz. 18 (dwie godziny wcześniej otwarta zostanie strefa kibica), natomiast o godz. 20.30 rozbrzmi pierwszy gwizdek meczu piłkarzy ŁKS-u z Chrobrym Głogów. Tomasz Salski poinformował również, że partnerem meczu została Toyota Łódź.