Oskar Koprowski wypożyczony do Legionovii

19 / 02 / 2020

Drugą część sezonu 2019/20 Oskar Koprowski również spędzi na wypożyczeniu w drugoligowej drużynie. Nie będzie już jednak występował w Gryfie Wejherowo, a w Legionovii. Umowa z klubem z Mazowsza dotycząca transferu czasowego obowiązuje do 30 czerwca tego roku.

W rundzie jesiennej Koprowski w żółto-czarnych barwach wystąpił w lidze na środku obrony 18 razy, z czego 17 w wyjściowym składzie. Dorobek 20-letniego wychowanka ŁKS-u uzupełniają ponadto dwa mecze w Pucharze Polski.

Do rundy wiosennej Legionovia przystąpi w przyszły weekend jako przedostatnia drużyna w tabeli. Biało-żółto-czerwoni w dotychczasowych 20 meczach zdobyli 12 punktów i o dwa wyprzedzają… Gryf. Do miejsca gwarantującego utrzymanie „Novia” traci obecnie 12 „oczek”, ale w klubie nikt nie rezygnuje jeszcze z walki o zachowanie drugoligowego bytu. Z myślą o realizacji tego celu drużyna została zimą znacząco przebudowana, zmienił się także trener – pod koniec grudnia Serhija Zajcewa zastąpił Bogdan Jóźwiak.