O rywalu słów kilka: Polonia Środa Wielkopolska

08 / 02 / 2019

fot. Polonia Środa Wielkopolska / polonia-sroda.pl

W piątkowym meczu kontrolnym, ostatnim przed wyjazdem drużyny na zgrupowanie do tureckiego Side, piłkarze ŁKS zmierzą się z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska. Zapraszamy do zapoznania się z krótką sylwetką naszego rywala.

Barwy i nazwa

Polonia Środa Wielkopolska została założona w roku 1919. Barwy drużyny są bordowo-biało-niebieskie. Warto zwrócić uwagę, że klub obchodzi w tym roku 100-lecie swojego powstania.

Sukcesy

Największym sukcesem klubu z Wielkopolski jest jak do tej pory awans do trzeciej ligi. Oprócz tego Polonia miała również okazję zagrać w tym sezonie w 1/16 finału Pucharu Polski.

Obiekt

Polonia swoje spotkania rozgrywa na średzkim stadionie CSiR. Obiekt ma pojemność 1668 miejsc (wszystkie siedzące). Stadion posiada on oświetlenia, a boisko ma wymiary 101 x 69 metrów.

Polonia w rozgrywkach ligowych

Polonia Środa Wielkopolska obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w grupie drugiej III ligi. Zespół zanotował w rundzie jesiennej 8 zwycięstw, 8 porażek i tylko 1 remis. Stracił zaś 25 bramek, a strzelił jedną mniej.

Znani zawodnicy

Najbardziej znanym zawodnikiem Polonii jest Luis Henríquez, były reprezentant Panamy oraz Lecha Poznań. 37-letni defensor rozegrał w naszej ekstraklasie 139 spotkań, w których trafiał 5 razy do bramki rywali. W składzie znajduje się również znany z występów w „Kolejorzu” pomocnik Jakub Wilk czy doświadczony golkiper Łukasz Radliński.

Zarząd i trener

Szkoleniowcem zespołu z Wielkopolski jest Krzysztof Kapuściński, znany z długoletniej pracy w Błękitnych Stargard Szczeciński. Stanowisko prezesa klubu piastuje natomiast od niespełna dziewięciu lat Rafał Ratajczak.

Miasto

Środa Wielkopolska to miasto położone w województwie wielkopolskim. Jego powierzchnia wynosi niespełna 18 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców to prawie 23 tysiące osób. Środa Wielkopolska była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Obecnie jest siedzibą samorządu powiatu średzkiego.