Aktualności

O rywalu słów kilka: Polonia Środa Wielkopolska

11
08 / 02 / 2019

fot. Polonia Środa Wielkopolska / polonia-sroda.pl

W piątkowym meczu kontrolnym, ostatnim przed wyjazdem drużyny na zgrupowanie do tureckiego Side, piłkarze ŁKS zmierzą się z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska. Zapraszamy do zapoznania się z krótką sylwetką naszego rywala.

Barwy i nazwa

Polonia Środa Wielkopolska została założona w roku 1919. Barwy drużyny są bordowo-biało-niebieskie. Warto zwrócić uwagę, że klub obchodzi w tym roku 100-lecie swojego powstania.

Sukcesy

Największym sukcesem klubu z Wielkopolski jest jak do tej pory awans do trzeciej ligi. Oprócz tego Polonia miała również okazję zagrać w tym sezonie w 1/16 finału Pucharu Polski.

Obiekt

Polonia swoje spotkania rozgrywa na średzkim stadionie CSiR. Obiekt ma pojemność 1668 miejsc (wszystkie siedzące). Stadion posiada on oświetlenia, a boisko ma wymiary 101 x 69 metrów.

Polonia w rozgrywkach ligowych

Polonia Środa Wielkopolska obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w grupie drugiej III ligi. Zespół zanotował w rundzie jesiennej 8 zwycięstw, 8 porażek i tylko 1 remis. Stracił zaś 25 bramek, a strzelił jedną mniej.

Znani zawodnicy

Najbardziej znanym zawodnikiem Polonii jest Luis Henríquez, były reprezentant Panamy oraz Lecha Poznań. 37-letni defensor rozegrał w naszej ekstraklasie 139 spotkań, w których trafiał 5 razy do bramki rywali. W składzie znajduje się również znany z występów w „Kolejorzu” pomocnik Jakub Wilk czy doświadczony golkiper Łukasz Radliński.

Zarząd i trener

Szkoleniowcem zespołu z Wielkopolski jest Krzysztof Kapuściński, znany z długoletniej pracy w Błękitnych Stargard Szczeciński. Stanowisko prezesa klubu piastuje natomiast od niespełna dziewięciu lat Rafał Ratajczak.

Miasto

Środa Wielkopolska to miasto położone w województwie wielkopolskim. Jego powierzchnia wynosi niespełna 18 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców to prawie 23 tysiące osób. Środa Wielkopolska była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Obecnie jest siedzibą samorządu powiatu średzkiego.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]