II liga: Wisła Puławy – ŁKS II 3:1

2
28 / 07 / 2023

W 2. kolejce drugiej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:3. Jedyną bramkę dla łodzian zdobył Mateusz Bąkowicz.

Beniaminek drugiej ligi rywalizował w piątek z drużyną, która w poprzednim sezonie zajęła wysokie 5. miejsce w tabeli drugiej ligi i zakwalifikowała się do barażów o awans do pierwszej ligi, nie dziwi zatem, że faworyt postanowił szybko wziąć się do rzeczy. Przejawiający dużą ochotę do gry Mateusz Klichowicz dwukrotnie nas postraszył strzałami z kilkunastu metrów, ale to nie on, a piłkarz ŁKS-u otworzył wynik, co poprzedziła wymuszona zmiana w naszym zespole (kontuzjowanego Vladyslava Okhronchuka zastąpił Jakub Pawłowski).

Tuż przed upływem pierwszego kwadransa bardzo dobre dośrodkowanie Jowina Radzińskiego z rzutu wolnego wykorzystał Mateusz Bąkowicz, umieszczając futbolówkę w bramce bezradnego w tej sytuacji Oskara Mielcarza. Potem kilka razy zagotowało się jeszcze przed szesnastką łodzian, kolejny niecelny strzał oddał Mateusz Klichowicz, a w 36. minucie po strzale głową tego ostatniego uratował nas czujny w bramce Tomasz Kucharski.

ŁKS mądrze się bronił i utrzymał jednobramkowe prowadzenie do gwizdka kończącego pierwszą połowę. Niestety, chwilę po wznowieniu gry Wisła dopięła swego. Zanim do tego doszło Tomasz Kucharski popisał się fantastyczną interwencją po strzale z rzutu wolnego Mateusza Klichowicza, ale już w następnej sytuacji deszcz i mokra piłka sprawiły naszemu bramkarzowi problem na tyle duży, że nie zdołał jej opanować, z czego skrzętnie skorzystał Kamil Kargulewicz, doprowadzając do remisu.

Na tym nie koniec było naszych kłopotów w Puławach. Ełkaesiaków postraszył Mateusz Klichowicz, a w 68. minucie Wisła zdobyła drugiego gola. Do siatki, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, trafił Przemysław Skałecki. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska, dwukrotnie zaskoczyć Oskara Mielcarza próbował Nelson Balongo (raz po strzale z dystansu, a raz główkując z kilku metrów) i tu jednak zawodnikowi ŁKS-u zabrakło precyzji. W ostatniej minucie spotkania, po błyskawicznej kontrze piłkarzy z województwa lubelskiego, Oskar Przywara ustalił wynik zawodów.

ŁKS II Łódź przegrał 1:3 w Puławach i po dwóch kolejkach ma na koncie jeden punkt. Nic jednak straconego. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się u siebie z Chojniczanką Chojnice, więc szansa na pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze już niebawem.

2. kolejka II ligi / Wisła Puławy – ŁKS II Łódź 3:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 Mateusz Bąkowicz (14), Kamil Kargulewicz (52), 2:1 Przemysław Skałecki (68), 3:1 Oskar Przywara (90)
  • Żółte kartki: Kaczorowski, Skałecki (Wisła), Koprowski (ŁKS II)
  • Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

• Wisła: Oskar Mielcarz – Kacper Kaczorowski, Karol Noiszewski, Łukasz Wiech, Danian Pavlas, Kamil Kargulewicz (79, Maciej Bortniczuk), Przemysław Skałecki (79, Kamil Kumoch), Krystian Puton, Damian Kołtański (90, Oskar Przywara), Mateusz Klichowicz (84, Janusza Nojszewski), Dawid Retlewski (84, Robert Janicki). Trener: Michał Piros.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Vladyslav Okhronchuk (14, Jakub Pawłowski), Jędrzej Zając (76, Antoni Młynarczyk), Ricardo Goncalves (76, Wiktor Kościuk), Jan Łabędzki (60, Yuya Kamon), Mikołaj Lipień, Nelson Balongo (76, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.