Grała Akademia ŁKS (5-7 IV)

8
08 / 04 / 2024

Poniedziałek to dobry dzień na to, by podsumować co działo się w miniony weekend. Jak zawsze, emocji nie brakowało w meczach ełkaesiaków – od 2. Ligi do meczów najmłodszych podopiecznych Akademii ŁKS Łódź.

ŁKS II

Nasi „rezerwiści” odnieśli trzecie wiosenne zwycięstwo, dzięki czemu umocnili się w górnej części tabeli. W 27. kolejce 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:1 po dwóch golach Aleksandra Ślęzaka z rzutów karnych i trafieniu Mikołaja Lipienia. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.

• 5.04, g. 18:00 / 2. Liga / Olimpia Elbląg – ŁKS II Łódź 1:3 Bramki: 2x Aleksander Ślęzak, Mikołaj Lipień

ŁKS III

Kolejne wiosenne zwycięstwo młodzi ełkaesiacy odnieśli także w IV Lidze. W końcówce pierwszej połowy Łukasz Dynel dał ŁKS-owi III prowadzenie, wykorzystując pewnie rzut karny, a w drugiej połowie dubletem popisał się Kacper Popławski, który także nie pomylił się uderzając z jedenastego metra, a także strzelił bramkę głową po świetnym dośrodkowaniu Kuby Wojciechowskiego. Biało-czerwono-biali wygrywając umocnili swoją pozycję na 7. lokacie w tabeli, z 31 punktami dorobku.

• 6.04, g. 13:00 / Betcris IV Liga ŁKS III Łódź – Szczerbiec Wolbórz 3:0 Bramki: 2x Kacper Popławski, Łukasz Dynel

ŁKS U-19

Spotkanie dwóch czołowych drużyn grupy A Ligi Makroregionalnej zapowiadało emocje i tych zdecydowanie nie zabrakło w pojedynku ŁKS U-19 z rówieśnikami z Escoli Varsovia. Pierwsi na prowadzenie wyszli ełkaesiacy, po wykorzystanym przez Kacpra Popławskiego rzucie karnym, na który po dziesięciu minutach odpowiedzieli rywale. W drugiej połowie znów to biało-czerwono-biali szybciej okazali się skuteczni pod bramką rywali, gdy na listę strzelców wpisał się David Barseguian, któremu dogrywał Maks Wojciechowski. Niestety, ostatecznie łodzianie podzielili się z goścmi punktami, po tym jak ci wyrównali w ostatnich minutach meczu.

• 6.04, g. 16:00 / Liga Makroregionalna U-19 / ŁKS U-19 – Escola Varsovia 2:2 Bramki: Kacper Popławski, David Barseguian

ŁKS U-17 – U-13

• 6.04. godz. 17:00 B1 1. Liga wojewódzka / AKS SMS Łódź – ŁKS U-17 3:1 Bramka: Victor Kabziński
  • 6.04, godz. 12:00 / B2. 1. Liga wojewódzka / Widzew Łódź – ŁKS U-16 5:0
  • 7.04, godz. 11:00 / C1. 1 Liga wojewódzka / Widok Skierniewice – ŁKS U-15 5:2 Bramki: Jakub Małek, Stanisław Dudziński
  • 6.04, godz. 15:00 / C2. 1 Liga wojewódzka / ŁKS U-14 – GKS Bełchatów 5:0 Bramki: 2x Franciszek Zgoda, 2x Aleksander Michałowski, Bartosz Opalczyk
  • 6.04, g. 15:30 / C2. 2. Liga wojewódzka / Unia Skierniewice – ŁKS U-13 6:0

ŁKS U-13 – U-7

• 6.04, godz. 11 / D1. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Concordia Piotrków Trybunalski 3:0 Bramki: 3x Gracjan Pawlukiewicz
  • 6.04, godz. 9 / D1 Grupa 1 / ŁKS U-12 – PSV Łódź 7:0 Bramki: 3x Kornel Rydzewski, 2x Wiktor Czarnecki, Jakub Rusak, Alan Pomarkiewicz