Grała Akademia ŁKS (28-30 III)

5
02 / 04 / 2024

Święta, święta i po świętach! Czas podsumować wielkanocne mecze Akademii ŁKS. Biało-czerwono-biali wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej IV Ligi, zanotowali kolejne zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej U-19, ale to nie wszystko. Przekonajcie się czytając kolejne wydanie „Grała Akademia ŁKS”.

ŁKS II

To nie był dzień Łódzkiego Klubu Sportowego. Nie udało się pierwszej drużynie w Białymstoku, humorów nie zdołała nam poprawić także drużyna rezerw, która w Wielką Sobotę zmierzyła się na stadionie Króla z niepokonaną jeszcze w tym roku, choć nadal zagrożoną spadkiem do trzeciej ligi Polonią Bytom.

• 30.03, g. 17:00 / 2. Liga / ŁKS II – Polonia Bytom 0:2

ŁKS III

Wcześniej, bo już w Wielki Czwartek ŁKS III Łódź rozegrał mecz 20. kolejki IV ligi, w którym podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego wysoko, bo aż 4:0 pokonali Zjednoczonych Stryków. Dzięki pierwszemu wiosennemu zwycięstwu łodzianie mogli liczyć na awans w tabeli – obecnie zajmują 8. lokatę.

• 28.03, g. 18:30 / Betcris IV Liga Zjednoczeni Stryków – ŁKS III Łódź 0:4 Bramki: 2x Wiktor Figurski, Michał Koszur, Kacper Popławski

ŁKS U-19

W Wielki Czwartek biało-czerwono-biali podjęli u siebie Ursusa Warszawa w Lidze Makroregionalnej U-19. Mecz był zacięty, w pierwszej połowie kilka sytuacji mieli łodzianie (raz udało im się umieścić piłkę w siatce, jednak gol nie został uznany z powodu faulu), a ostatecznie bramkę udało się strzelić w drugiej połowie Igorowi Jakubowskiemu, po asyście Szymona Frakowskiego.

• 28.03, g. 14:30 / Liga Makroregionalna U-19 / ŁKS U-19 – Ursus Warszawa 1:0 Bramki: Igor Jakubowski

ŁKS U-17 – U-13

• PAUZA B1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-17
  • 28.03, g. 12:00 / B2. 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – GKS Bełchatów 1:2 Bramka: Robert Butterworth
  • 28.03, g. 10:00 / C2. 1 Liga wojewódzka / ŁKS U-14 – Pelikan Łowicz 7:0 Bramki: 3x Franciszek Zgoda, Bartosz Opalczyk, Oskar Barylski, Tymon Stępniewski, Franciszek Wojciechowski