Aktualności

Adam Ratajczyk w ŁKS-ie

26
14 / 06 / 2018

Nowym zawodnikiem beniaminka pierwszej ligi został Adam Ratajczyk. – „Widzimy w nim olbrzymi potencjał” – mówi o grającym na pozycji pomocnika lub napastnika piłkarzu dyrektor sportowy ŁKS-u, Krzysztof Przytuła.

Szesnastoletni piłkarz 1 lipca pojawi się w Łodzi, jest to więc trzeci sprowadzony w przerwie letniej do łódzkiego klubu zawodnik. Adam Ratajczyk trafia do naszego klubu na zasadzie transfery definitywnego ze Znicza Pruszków. Grający na pozycji pomocnika i napastnika piłkarz to mistrz Polski i zarazem najlepszy zawodnik mistrzostw kraju kadr wojewódzkich w 2017 roku.

Doskonały drybling, dobre wyszkolenie techniczne i zmysł do gry kombinacyjnej sprawiają, że przed młodym piłkarzem rysuje się ciekawa kariera.

– „Adam był obserwowany od kilku miesięcy, również przez trenerów Drechslera i Pogorzałę. Decydujemy się na taki krok, widząc w tym zawodniku olbrzymi potencjał. Etap początkowy to wdrożenie Adama w struktury klubu i czas na zapoznanie się z klubowym środowiskiem. Przez kilka pierwszych miesięcy zawodnik znajdzie się pod obserwacją trenerów Drechslera, Pogorzały i Wróblewskigo. Dołączy również do Szkoły Gortata” – mówi Krzysztof Przytuła.

Dyrektor sportowy ŁKS-u stwierdził ponadto, że jest to sygnał dla pozostałych młodych piłkarzy z Akademii ŁKS-u. – „Inwestujemy i inwestować będziemy w zawodników, których szkolimy” – zapowiada Przytuła, zapewniając przy okazji: – „Już wkrótce kolejni zawodnicy, głównie z drużyny U17, podążą drogą Adama. Od poniedziałku na przykład w przygotowaniach pierwszej drużyny weźmie udział trzech zawodników z tego zespołu”.

Adam Ratajczyk podpisał kontrakt z łódzkim klubem obowiązujący od 1 lipca bieżącego roku do końca czerwca 2021 roku.

Nowego zawodnika witamy w Łodzi i oczywiście życzymy wielu udanych występów na boisku.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]