24. kolejka: Warto spróbować

10 / 03 / 2024

fot. Michał Stańczyk | Cyfrasport

W 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Początek spotkania w Grodzisku Wielkopolskim w poniedziałek o godz. 19.

Po zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice ełkaesiaków czeka w poniedziałek kolejna konfrontacja z zespołem starającym się w tym sezonie uniknąć spadku do pierwszej ligi. I Warta Poznań od początku wiosennej części rozgrywek naprawdę robi wszystko, żeby swój cel osiągnąć, czego dowodem aż osiem zdobytych punktów w czterech spotkaniach, zwycięstwa nad Rakowem i Cracovią oraz tylko jeden stracony gol. U nas też coś w końcu ostatnio drgnęło jeśli chodzi o liczbę oczek na koncie, więc w poniedziałek zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Podopieczni trenera Dawida Szulczka zajmowali przed 24. kolejką PKO BP Ekstraklasy 12. miejsce w tabeli i spośród drużyn zagrożonych spadkiem spisują się na początku wiosny najlepiej. To zespół, jak zauważył trener ŁKS-u, dobrze zorganizowany i świetnie radzący sobie w fazach przejściowych, na co łodzianie mają zwrócić baczną uwagę. W poniedziałek Zielonym nie pomogą zmagający się z problemami zdrowotnymi Michał Kopczyński, Adam Zrelák i Kacper Przybyłko, z kolei w naszym zespole wykluczony jest występ tylko Artemijusa Tutyškinasa, bo pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji sztabu.

Trener Marcin Matysiak w rozmowie z TVP Sport powiedział, że największym wyzwaniem jest teraz to, aby zawodnicy odzyskali wiarę we własne umiejętności. W końcu w bieżącym sezonie wciąż można jeszcze coś zrobić, zawalczyć o klub, o zespół, ale też samych siebie. Warto więc dać sobie szansę i spróbować pójśc w Grodzisku Wielkopolskim za ciosem, pomóc nieco szczęściu swoją determinacją i poszukać sposobu na przechytrzenie rywala. Szkoleniowcowi i jego podopiecznym udała się ta sztuka w starciu z Puszczą, teraz bardzo liczymy na kolejny solidny występ ełkaesiaków.

Warta i ŁKS to najstarsze istniejące kluby Poznania i Łodzi, dwukrotni mistrzowie Polski, a przy okazji współtwórcy ligi polskiej, czyli kluby które wystartowały w premierowej edycji rozgrywek zwanych dziś Ekstraklasą. W dotychczas rozegranych 45. ligowych konfrontacjach ełkaesiacy odnieśli 14 zwycięstw, Warta wygrała 20 spotkań, a pozostałych 11 meczów zakończyło się podziałem punktów. Jesienią w Łodzi poznaniacy wygrali 2:0.

Mecz 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy, który sędziuje Marcin Kochanek z Opola, rozpocznie się w poniedziałek 11 marca o godz. 19. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli nas wspierać z sektora gości, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Canal+ Sport lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).