2. Liga: Radunia – ŁKS II 0:0

29 / 10 / 2023

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

W 15. kolejce 2. Ligi druga drużyna ŁKS-u zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z czwartą w tabeli Radunią Stężyca.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania w Stężycy upłynęła przede wszystkim pod znakiem walki. Piłkarzom nie brakowało zaangażowania, nie było dla nich straconych piłek, więc graliśmy od pola karnego do pola karnego, choć nieco więcej do powiedzenia przed przerwą mieli łodzianie. Zespół trenera Marcina Pogorzały (wrócił na trenerską ławkę rezerw ŁKS-u po kilku latach) częściej utrzymywał się przy piłce i częściej też od rywala zagrażał bramce.

Na uwagę zasługuje kilka stałych fragmentów gry (po jednym z nich bliski szczęścia był m.in. Aleksander Ślęzak), ni to strzał, ni to dośrodkowanie autorstwa Mateusza Bąkowicza, które mogło zaskoczyć golkipera gospodarzy oraz bardzo efektowna akcja Oliwiera Sławińskiego (dziś w wyjściowej jedenastce), chociaż i w tym przypadku skończyło się na strachu miejscowych. Tych akcji nie było więcej, bo bardzo dobrze zorganizowana w defensywie, niekiedy broniąca dziesięcioma zawodnikami dostępu do szesnastki drużyna naszego rywala reagowała w porę i skutecznie.

Po zmianie stron gospodarze nieco śmielej niż miało to miejsce przed przerwą, zagrażali bramce strzeżonej przez Michała Kołbę. Doświadczony bramkarz interweniował jednak skutecznie i z dużym wyczuciem, zresztą to po faulu na nim w 65. minucie sędzia ukarał Jakuba Kwiatkowskiego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką (w końcówce siły się wyrównały, bo los tego zawodnika podzielił Mikołaj Lipień). Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, chociaż w 84. minucie Szymon Nowicki miał kapitalną okazję do otwarcia wyniku – odetchnęliśmy z ulgą, piłka po strzale z pięciu metrów poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się w Łodzi z drugą drużyną Zagłębia Lubin.

15. kolejka 2. Ligi / Radunia Stężyca – ŁKS II Łódź 0:0

• Żółte kartki: Kwiatkowski, Tułowiecki (Radunia), Glapka, Lipień, Sławiński (ŁKS II)
  • Czerwone kartki: Kwiatkowski (65, za drugą żółtą) – Mikołaj Lipień (87, za drugą żółtą)
  • Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Składy:

• Radunia: Kacper Tułowiecki – Hubert Zwoźny, Łukasz Bogusławski, Maciej Dampc, Jonatan Straus, Jakub Kwiatkowski, Bartłomiej Kasprzak, Paweł Czajkowski, Michał Biskup (46, Wojciech Łuczak), Wojciech Słomka (70, Szymon Nowicki), Mateusz Kuzimski. Trener: Szymon Hartman.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyskinas (46, Jowin Radziński) – Jędrzej Zając, Adrian Małachowski (46′ Mieszko Lorenc), Wiktor Kościuk (84′ Yuya Kamon), Ricardo Goncalves (62′ Nelson Balongo), Grzegorz Glapka (46′ Mikołaj Lipień) – Oliwier Sławiński. Trener: Marcin Pogorzała.