2. Liga: Olimpia – ŁKS II 1:1

2
16 / 10 / 2023

W 13. kolejce 2. Ligi druga drużyna ŁKS-u zremisowała na wyjeździe 1:1 z Olimpią Grudziądz. Na gola Jana Kuźmy jeszcze przed przerwą odpowiedział Dominik Frelek.

Początek poniedziałkowych z grubsza przypominał kilka poprzednich spotkań drużyny trenera Marcina Matysiaka (tym razem zabrakło go na ławce ze względu na zawieszenie), więc toczył się pod dyktando naszej drużyny. Łodzianie grali odważnie, umiejętnie podkręcali tempo swoich akcji, co rusz zagrażając bramce strzeżonej przez Adriana Olszewskiego. Dobra postawa ełkaesiaków została wynagrodzona już w 11. minucie, gdy Nelson Balongo przytomnie odegrał piłkę posłaną z głębi pola do Wiktora Kościuka, ten zagrał w stronę wbiegającego w szesnastkę Jana Kuźmy, a pomocnik ŁKS-u pewnym strzałem otworzył wynik zawodów.

To nie musiało być ostatnie słowo gości w pierwszej połowie, bo jeszcze przez dłuższą chwilę oni właśnie dominowali na boisku, z kolei miejscowi, wyłączając z tego groźny strzał z początku spotkania (świetna interwencja Tomasza Kucharskiego) nic ciekawego zdziałać na połowie rywala nie potrafili bardzo długo, aż do końcówki pierwszej odsłony zawodów, gdy faktycznie doszło do kilku groźnych sytuacji w naszej szesnastce i gdy Dominik Frelek w 43. minucie doprowadził do wyrównania, wykorzystując zamieszanie w polu karnym ŁKS-u.

Po zmianie stron rolę niejako się odwróciły. Więcej z tzw. gry mieli gospodarze, oni też częściej zapędzali się w okolice bramki przeciwnika, więc w kilku sytuacjach musieli nas ratować obrońcy (na uwagę zasługują tutaj m.in. efektowne interwencje Mateusza Bąkowicza i Jowina Radzińskiego). ŁKS odgryzł się kilka razy, najbliższej szczęścia będąc po akcjach, które próbowali spuentować Jan Łabędzki, Oliwier Sławiński i Jędrzej Zając (tę ostatnią świetnym podaniem zainicjował Oskar Koprowski).

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego podzielili się punktami z Olimpią Grudziądz. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na stadionie Króla ze Skrą Częstochowa.

13. kolejka 2. Ligi / Olimpia Grudziądz – ŁKS II Łódź 1:1 (1:1)

• Bramki: 0:1 Jan Kuźma (11), 1:1 Dominik Frelek (43)
  • Żółte kartki: Kościuk, Kuźma, Sławiński (ŁKS II)
  • Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

• Olimpia: Adrian Olszewski – Rafał Kobryń, Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Marcin Warcholak, Jan Bonikowski (46, Kacper Rychert), Damian Vũ Thành (89, Kacper Jarzec), Dominik Frelek (70, Maciej Pałaszewski), Aghwan Papikjan (79, Mateusz Sopoćko), Konrad Gutowski, Kostiantyn Czernij (70, Patryk Winsztal).
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Marcel Wszołek (65, Jowin Radziński), Jędrzej Zając, Jan Łabędzki (65, Yuya Kamon), Wiktor Kościuk, Jan Kuźma (88, Jakub Pawłowski), Mikołaj Lipień (65, Antoni Młynarczyk), Nelson Balongo (75, Oliwier Sławiński). Trener: Radosław Pęciak.