2. Liga: ŁKS II – Sandecja 1:0

9
10 / 09 / 2023

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka są w tym sezonie na stadionie Króla bardzo efektywni. W 8. kolejce rozgrywek 2. Ligi rezerwy ŁKS-u pokonały 1:0 Sandecję Nowy Sącz po golu Oskara Koprowskiego w końcówce spotkania. To czwarte z rzędu domowe zwycięstwo ełkaesiaków.

Mecz drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi przypadł na ligową pauzę pierwszego zespołu spowodowaną przerwą reprezentacyjną, co za tym idzie w wyjściowej jedenastce na spotkanie z ekipą z Nowego Sącza pojawiło się pięciu zawodników z kadry ekstraklasowej drużyny trenera Kazimierza Moskala: Levent Gülen, Adrian Małachowski, Mieszko Lorenc, Anton Fase i Stipe Jurić.

Goście rozpoczęli niedzielne zawody odważnie, już w pierwszych minutach kilkukrotnie zapędzając się w okolice bramki strzeżonej przez Michała Kołbę i właśnie po jednym z tych ataków nasz golkiper musiał interweniować, broniąc strzał dobrze znanego łódzkim kibicom Tomasza Nawotki. Później łodzianie przenieśli ciężar gry na połowę rywala, jednak i oni poza niecelnym uderzeniem Antona Fase, nieco bardziej precyzyjnym, choć i tak obronionym przez bramkarza strzałem Leventa Gülena oraz dośrodkowaniem Ricardo Goncalvesa, nieco dziwnie sparowanym przez bramkarza Sandecji na poprzeczkę, nie zdołali poważnie zagrozić przeciwnikowi.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy, toczonej w upalnej pogodzie, co z pewnością miało wpływ na tempo zawodów, dwukrotnie odgryźli się znów przyjezdni – Michał Kołba pewnie złapał futbolówkę po kąśliwym strzale Eryka Galary, oddanym z prawej strony pola karnego po całkiem składnej akcji Sandecji; potem zaś podobna próba w wykonaniu Kacpra Talara chybiła celu. Nasz bramkarz wystąpił w roli głównej także w drugiej połowie, gdy po godzinie gry najpierw zatrzymał piłkę po kolejnym tego dnia uderzeniu Kacpra Talara i zwłaszcza chwilę później – najpierw kapitalną robinsonadą broniąc potężny strzał Kacpra Talara i sekundę potem także dobitkę Michała Rutkowskiego.

W 66. minucie w końcu coś ciekawego wydarzyło się także po drugiej stronie boiska. Ogromna w tym zasługa Oskara Koprowskiego, który znakomitym podaniem z głębi pola oszukał całą defensywę Sandecji i pozwolił Jędrzejowi Zającowi stanąć oko w oko z Jakubem Bednarkiem. Niestety, pomocnik ŁKS-u huknął wysoko nad poprzeczką, więc skończyło się na strachu przyjezdnych. My sami też się go trochę najedliśmy w końcówce spotkania, gdy po stracie piłki w środkowej strefie boiska, goście przeprowadzili kontratak i do pełni szczęścia zabrakło im puenty w postaci dokładniejszego zagrania i zamknięcia Macieja Masa.

Koniec końców to jednak ŁKS cieszył się z kompletu punktów. W 89. minucie jeden z naszych piłkarzy dośrodkował piłkę na pole karne, doszło tam do małego zamieszania i gdy wydawało się, że Kacper Talar wybije futbolówkę daleko od bramki, zawodnik Sandecji skiksował, posyłając piłkę wprost na głowę Oskara Koprowskiego. Po strzale obrońcy (nie tylko zresztą ŁKS-u, ale i… ptaków, bo w pierwszej połowie ełkaesiak uratował przed stratowaniem pałętającego się po murawie gołębia) łódzcy kibice wznieśli ręce w geście triumfu.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali Sandecję 1:0 do czterech meczów przedłużając serię zwycięstw z rzędu na stadionie Króla. W następnej kolejce ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom. Dodajmy, że wczoraj (tj. w sobotę) druga drużyna rezerw czyli ŁKS III Łódź przegrała 1:2 na wyjeździe ze Startem Brzeziny w meczu IV ligi.

8. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

• Bramka: 1:0 Oskar Koprowski (89)
  • Żółte kartki: Zając, Radziński, Koprowski, Lipień (ŁKS II), Rutkowski (Sandecja)
  • Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice)
  • Widzów: 470

• ŁKS II: Michał Kołba – Levent Gülen (73, Mateusz Bąkowicz), Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając, Adrian Małachowski (59, Yuya Kamon), Mieszko Lorenc, Ricardo Goncalves (85, Wiktor Kościuk), Anton Fase (59, Mikołaj Lipień), Stipe Jurić (73, Oliwier Sławiński). Trener: Marcin Matysiak.
  • Sandecja: Jakub Bednarek – Tomasz Nawotka, Mateusz Bartków, Rastislav Václavik, Kamil Słaby (76, Dawid Szufryn), Michał Rutkowski, Eryk Galara (64, Mikołaj Kwietniewski), Radosław Gołębiowski (43, Denis Potoma), Tomasz Kołbon (75, Mikołaj Podgórski), Kacper Talar, Jakub Wróbel (75, Maciej Mas). Trener: Łukasz Surma.