150 meczów Pirulo

25 / 02 / 2024

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piątkowy mecz z Pogonią Szczecin był 150. oficjalnym meczem Pirulo w barwach ŁKS-u. Dla Hiszpana to już piąty sezon z przeplatanką na piersi, lecz nie tylko za przywiązanie do barw klubowych należy mu się duży szacunek.

150 meczów

Dla Pirulo mecz z Pogonią Szczecin był 143. ligowym spotkaniem w drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego, a doliczając do tego spotkania w Pucharze Polski – meczem nr 150. Na ten bilans 31-letniego zawodnika złożyło się 48 spotkań w Ekstraklasie, 95 meczów na zapleczu piłkarskiej elity (w tym 2 mecze barażowe) i 7 spotkań w Pucharze Polski.

41 goli i 28 asyst

Pirulo zdobył dla ŁKS-u 41 goli. Co prawda zawodnik nadal czeka na pierwszy hat-trickowy melonik, ale może się pochwalić już dziewięcioma dubletami dla ŁKS-u (mecze z GKS-em Bełchatów, Miedzią Legnica, Górnikiem Polkowice i aż dwukrotnie z Górnikiem Łęczna, Resovią i Chrobrym Głogów). Dodajmy, że w barwach ŁKS-u Pirulo już 28 razy otwierał kolegom drogę do bramki.

Najlepszy strzelec na zapleczu i wśród stranieri

Hiszpan znajduje się na czele rankingu najskuteczniejszych ełkaesiaków na zapleczu ekstraklasy (39 goli), bo w zeszłym sezonie wyprzedził samego Jerzego Sadka (legenda ŁKS-u lat 60. i 70. oczywiście nadal jest najskuteczniejszym w historii ełkaesiakiem w lidze). W tym sezonie Hiszpan jeszcze nie trafił do siatki, więc trzymamy kciuki za przełamanie. Warto przy tej okazji podkreślić, że Pirulo jest też najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii ŁKS-u.

Pirulo po raz pierwszy

• Pierwszy mecz: vs. Lechia Gdańsk (0:0), 19 lipca 2019 (Ekstraklasa)
  • Pierwszy gol: vs. Górnik Zabrze (2:0), 29 października 2019 (Puchar Polski)
  • Pierwszy gol w lidze: vs. Wisła Kraków (1:2), 3 lipca 2020 (Ekstraklasa)