Uczniowie SP 46 zaśpiewają o ŁKS-ie w konkursie piosenek o Łodzi

21 / 03 / 2018

W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja przeglądu piosenek o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2018”. To jeden z największych konkursów muzycznych w naszym regionie. W tym roku dzieci zaśpiewają o ŁKS-ie, jako symbolu swojej „małej ojczyzny”.

Festiwal Łódzkiej Piosenki jest organizowany już od lat 90-tych, a dokładniej od 1992 roku. Z biegiem lat impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem – liczba uczestników przekracza bowiem kilkaset uczestników, głównie dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych.

Impreza ma na celu zachęcenie najmłodszych do zapoznania się z historią i tradycją naszego miasta przez zabawę i tworzenie form artystycznych.

W tym roku będziemy trzymać kciuki za Szkołę Podstawową nr 46, która podczas konkursu zaprezentuje piosenkę o Łódzkim Klubie Sportowym. Utwór był już wcześniej prezentowany na międzyszkolnej imprezie kierowanej do wszystkich łódzkich drużyn sportowych.

W tym roku grupa młodych wykonawców została stworzona z klas 3b oraz 3c. W nawiązaniu do piłki nożnej i ŁKS-u nazwa zespołu brzmi “Muzyczna Ekstraklasa”.

Pierwsze występy uczestników odbędą się 18 i 19 kwietnia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi przy ul. Zachodniej 54/56.

Jesteśmy dumni, że nawet najmłodsi traktują klub jako główną ikonę miasta, a w kwietniu to my będziemy kibicować SP nr 46!

Jak co roku, laureaci festiwalu nagrają również wersje studyjne swoich piosenek, a realizacją nagrań zajmie się Radio Łódź.

Główni organizatorzy konkursu:

• Towarzystwo Przyjaciół Łodzi
  • Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • Szkoła Podstawowa nr 46 w Łodzi
  • Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
  • Rada Osiedla „Katedralna”

O przebiegu festiwalu będziemy informować na bieżąco!

Więcej informacji: miastodzieci.pl.