Ramię w ramię! Zapowiedź meczu z GKS Katowice

13 / 11 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 17. kolejce piłkarze ŁKS-u zmierzą się na stadionie Króla z GKS-em Katowice. Oba zespoły zapowiadają walkę o trzy punkty, oba zamierzają udowodnić coś swoim kibicom. Liczymy w sobotę na głośne wsparcie wypełnionej trybuny i dobrą grę ełkaesiaków. Początek o godz. 18.

Jeszcze w latach 90. starcia ŁKS-u z GKS-em Katowice ważyły niemało w ekstraklasowej hierarchii, dostarczając kibicom na froncie zarówno ligowym, jak i tym pucharowym, wielu emocji, pięknych goli i zazwyczaj niezwykle zaciętych widowisk. W sobotę drużyny zmierzą się na zapleczu piłkarskiej elity i wiele wskazuje na to, że znów będzie bardzo ciekawie.

„Mamy na to wpływ”

GKS Katowice pojawi się w Łodzi pokrzepiony nie tylko odniesionym tydzień temu zwycięstwem nad Koroną Kielce (1:0 po golu Filipa Szymczaka), ale i serię sześciu meczów bez porażki. Podopieczni trenera Rafała Góraka zajmują 13. miejsce w pierwszoligowej tabeli z dziewiętnastoma punktami na koncie (trzy „oczka” mniej od ŁKS-u) i z pewnością nie należy ich lekceważyć.

Beniaminek jeszcze nie wygrał co prawda w tym sezonie na wyjeździe (3 remisy, 4 porażki), ale warto wspomnieć, że poza wspomnianym zwycięstwem nad Koroną zespół trenera Rafała Góraka postawił się w tym sezonie chociażby GKS-owi Tychy (2:2), Arce Gdynia (2:4) i Podbeskidziu Bielsko-Biała (2:2), a w dwóch ostatnich meczach w delegacji nie stracił gola.

🎙 Filip Szymczak (piłkarz GKS-u): Pojedziemy do Łodzi z konkretnym pomysłem i musimy po prostu robić swoje. W meczu z Koroną daliśmy z siebie wszystko i w sobotę powinniśmy zagrać tak samo.

Dla naszego zespołu sobotnia rywalizacja z drużyną z Górnego Śląska jest z kolei okazją do rehabilitacji po remisie z Górnikiem Polkowice (1:1) i przede wszystkim wyjazdowej porażce w Opolu (0:3). Warto przy tym zauważyć, że łodzianie tracą do strefy barażowej cztery „oczka”, więc ewentualny sukces w dzisiejszym spotkaniu z GKS-em może pomóc ełkaesiakom zniwelować część strat do pierwszoligowej czołówki na koniec rundy jesiennej (należy pamiętać, że w tym roku łodzianie rozegrają jeszcze zaległy mecz z Chrobrym Głogów i trzy spotkania z rundy rewanżowej).

🎙 Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): Koncentrujemy się na tym, żeby jutro zdobyć trzy punkty. Taki jest cel. Do końca roku pozostało pięć meczów. Mamy wpływ na to, jak te spotkania będą wyglądały. Jestem pewny, że zaczniemy grać lepiej.

W sobotę szansę na powrót do kadry meczowej mają kolejni rekonwalescenci (Marek Kozioł, Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Tosik), poza tym szkoleniowiec łodzian będzie mógł skorzystać z usług m.in. Ricardinho (Brazylijczyk pauzował dwa ostatnie ligowe mecze ze względu na czerwoną kartkę). W drużynie gości prawdopodobnie zabraknie Oskara Repki (młody obrońca GKS-u nabawił się ostatnio urazu).

Gramy w 12!

Przed nami już 53. ligowy pojedynek ŁKS-u z GKS-em Katowice, z którym ostatnio rywalizowaliśmy na zapleczu ekstraklasy trzy lata temu, a z którym ostatnie zwycięstwo odnieśliśmy dziesięć lat temu. GKS wygrał dotąd 23 spotkania, 16 meczów zakończyło się podziałem punktów, a trzynastokrotnie górą byli „Rycerze Wiosny”.

Dzisiejsze spotkanie (początek o godz. 18) sędziuje Jacek Małyszek (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR). W sprzedaży wciąż są bilety, więc gorąco zachęcamy do ich zakupu (TUTAJ), tym bardziej że dzieci, seniorzy, kobiety oraz nowi kibice tym razem mogą nabyć wejściówkę za 10 zł (ci zaś, którzy zakupią normalne bilety w cenie 50 zł – kolejny domowy mecz łodzian z GKS-em Tychy obejrzą za 10 zł). Wszystkim pozostałym, którzy tego dnia nie będą mogli być z na stadionie nami polecamy transmisję w Polsacie Sport i aplikacji Polsat Box Go oraz relację radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź.

Przypominamy, część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili budżety pierwszoligowców. Skorzysta więc i ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu łodzian za pośrednictwem tego LINKU.

Czytaj też przed meczem: