Ciekawe, że… Przed GKS Katowice

09 / 11 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Sześć z ośmiu wygranych przez ełkaesiaków w Łodzi meczów z GKS-em Katowice to zwycięstwa różnicą jednego gola. Więcej ciekawostek w treści artykułu.

• Ostatnie ligowe zwycięstwo nad GKS-em Katowice w Łodzi piłkarze ŁKS-u odnieśli dziesięć lat temu, kiedy wygrali 3:0 po dwóch golach Jakuba Koseckiego i jednym trafieniu Dariusza Kłusa.
  • W XXI wieku ŁKS wygrał cztery z ośmiu rozegranych meczów z GKS-em Katowice.
  • Dopiero w dziesiątej ligowej konfrontacji ełkaesiacy zdołali pokonać GKS Katowice (2:1 w 1979/1980). W pierwszych dziewięciu spotkaniach GKS triumfował aż siedmiokrotnie.
  • Sześć z ośmiu wygranych w Łodzi meczów z GKS-em Katowice to zwycięstwa różnicą jednego gola.
  • W meczach z GKS-em Katowice na listę strzelców wpisało się dotąd 35 piłkarzy ŁKS-u. Najskuteczniejsi są Ryszard Robakiewicz, Marek Chojnacki i Jakub Kosecki (po 3 gole).
  • GKS Katowice jest obok Widzewa trzecim (po Zagłębiu Sosnowiec i Odrze Opole) klubem spośród obecnych pierwszoligowców, z którym ełkaesiacy odnieśli najwięcej zwycięstw w lidze.
  • GKS Katowice rywalizuje na zapleczu ekstraklasy już 25 raz. Więcej sezonów w pierwszej lidze (dawnej drugiej lidze) spośród obecnych pierwszoligowców spędziła tylko Arka Gdynia.

Ligowy bilans ŁKS vs. GKS Katowice

• Meczów w lidze: 52
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 13 / 16 / 23
  • Bramki: 46:62