Co słychać u rywala: GKS Katowice

12 / 11 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

– W meczu z Koroną daliśmy z siebie wszystko i w Łodzi powinniśmy zagrać tak samo – mówią piłkarze GKS-u Katowice przed starciem z ŁKS-em.

Piłkarze GKS-u Katowice w poprzedni weekend poprawili humory swoim kibicom, w dodatku cenne zwycięstwo beniaminka nad Koroną Kielce pozwoliło drużynie z Bukowej oddalić się od strefy spadkowej. GKS wygrał z jednym z kandydatów do awansu 1:0 dzięki bramce Filipa Szymczaka. W sobotę podopieczni trenera Rafała Góraka zagrają z ŁKS-em i również w Łodzi zamierzają sprawić niespodziankę.

🎙 Filip Szymczak (piłkarz GKS-u): Mimo problemów ŁKS ma w składzie zawodników aspirujących do gry w ekstraklasie. W ogóle nie powinniśmy myśleć o tym, że rywal ma teraz gorszy okres. Na pewno pojedziemy tam z konkretnym pomysłem i musimy po prostu robić swoje. W meczu z Koroną daliśmy z siebie wszystko i w Łodzi powinniśmy zagrać tak samo.

W wygranym meczu z Koroną Kielce zespół z Katowic wystąpił w następującym składzie: Patryk Królczyk – Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski, Zbigniew Wojciechowski, Bartosz Jaroszek, Rafał Figiel, Krystian Sanocki (70, Piotr Samiec-Talar), Patryk Szwedzik (90, Arkadiusz Woźniak), Danian Pawłas (53, Grzegorz Rogala), Filip Szymczak (70, Filip Kozłowski).

Trener Rafał Górak w meczu z ŁKS-em będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, bo i żaden z nich nie pauzuje z powodu kartek (co ciekawe, w dwóch poprzednich spotkaniach sędzia ukarał żółtym kartonikiem tylko jednego piłkarza GKS-u). Pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza Dawida Kudły (ostatnio był chory, więc między słupkami zastąpił go Patryk Królczyk), z kolei Adrian Błąd tydzień temu odpoczywał, bo zdaniem szkoleniowca był mocno przeciążony po ostatnich meczach (doświadczony pomocnik powinien być gotowy na spotkanie z ŁKS-em). Drużynie nie pomoże natomiast Oskar Repka. 22-letni obrońca doznał kontuzji i raczej nie zdąży wykurować się przed weekendem.

Sobotnie spotkanie ŁKS-u z GKS-em Katowice rozpocznie się o godz. 18.