Zapowiedź meczu ŁKS II – Ceramika Opoczno

Zapowiedź meczu ŁKS II – Ceramika Opoczno

fot. Cyfrasport

W najbliższą sobotę o godz. 11 walkę o kolejne punkty w IV lidze rozpoczną rezerwy ŁKS-u. Ich przeciwnikiem tym razem będzie Ceramika Opoczno, która obecnie zamyka ligową tabelę.

Rezerwy ŁKS-u są w środku piłkarskiego maratonu. Ełkaesiacy w ubiegłym tygodniu wygrali 3:0 mecz na szczycie z Wartą Sieradz i awansowali do półfinału Regionalnego Pucharu Polski, pokonując 2:1 trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki. W najbliższym tygodniu czekają ich kolejne trzy spotkania – już w sobotę zagrają z Ceramiką Opoczno, w środę pojadą do Piotrkowa Trybunalskiego na mecz z Polonią, a tydzień zakończą przy ul. Krańcowej starciem z Orkanem Buczek.

Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera niewiele mieli czasu, by przygotować do meczu z Ceramiką. W zasadzie odbyli jedynie piątkową poranną jednostkę treningową, gdyż w czwartek po meczu pucharowym ełkaesiacy dostali wolne.

Mimo dwóch wyczerpujących spotkań piłkarze ŁKS II nie narzekają na poważniejsze urazy i powinni w komplecie stawić się do walki o kolejne ligowe punkty. Z zespołem trenuje ponownie Jakub Romanowicz, który nabawił się urazu w spotkaniu z Czarnymi Rząśnia. Drobny uraz Jowina Radzińskiego też już nie jest problemem, a obrońca będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny.

Ceramika Opoczno jak na razie w lidze radzi sobie bardzo słabo i zamyka ligową tabelę. Po 24 meczach na swoim koncie ma jedynie dwa zwycięstwa i łącznie 11 oczek. W ostatnich dwóch spotkaniach piłkarze Ceramiki przegrali z Wartą Sieradz 0:5 i ze Stalą Głowno 1:3.

Jesienią piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zdobyli w meczu z Ceramiką aż siedem goli. W Opocznie poza Jakubem Pielą, Aleksandrem Ślęzakiem, Adrianem Czypickim i Tomaszem Góreckim, na listę strzelców i to trzykrotnie wpisał się Ricardo Guima, który jest obecnie wypożyczony do portugalskiej Academiki Coimbra.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 11. Wynik będzie można śledzić na twitterowym profilu Akademii, a relacja z meczu pojawi się na stronie internetowej chwilę po zakończeniu spotkania. Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Autor: Mateusz Żegota