Aktualności

Rezerwy w półfinale Regionalnego Pucharu Polski! ŁKS II – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1

11
14 / 04 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W strugach ulewnego deszczu i w obiektywie kamer ŁKS TV piłkarze ŁKS II po zaciętym spotkaniu pokonali 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki i awansowali do półfinału Regionalnego Pucharu Polski.

W porównaniu do wyjściowego składu łodzian, który wygrał mecz na szczycie IV ligi z Wartą Sieradz nastąpiły dwie zmiany. W miejsce Jowina Radzińskiego i Kelechukwu na boisko wybiegli Dariusz Gmosiński i Piotr Tazbir.

Pierwsze minuty środowego pojedynku zostały zdominowane przez gości. Dwukrotnie w opałach po strzałach głową był Aleksander Bobek, jednak ostatecznie ełkaesiakom włos z głowy nie spadł. Po kwadransie gracze Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie. Z prawej strony w pole karne wpadł Maciej Radaszkiewicz. Napastnik wyłożył piłkę do Jakuba Pieli, jego strzał piętą bramkarz Lechii zdołał jeszcze obronić, natomiast z dobitką Artura Sójki już sobie nie poradził i w 16. minucie łodzianie otworzyli wynik spotkania.

W kolejnych 20 minutach nie oglądaliśmy strzałów na bramkę. Te pojawiły się wraz z żółtymi kartkami. W 36 minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Artur Sójka i Patryk Jakubczyk, a chwilę wcześniej także Mateusz Bąkowicz.

Dwie minuty później goście wykorzystali rozproszenie w szeregach ŁKS II i zdobyli bramkę. Zła interwencja Aleksandra Bobka sprokurowała rzut karny, który na gola zamienił Patryk Jakubczyk. Podrażnieni tym faktem gracze ŁKS II zamierzali błyskawicznie odzyskać prowadzenie, jednak strzały Radaszkiewicza i Koprowskiego były niecelne.

Druga połowa nie była taka widowiskowa jak pierwsza. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na szczelnej obronie własnej bramki. Półgodzinny impas przerwał zmiennik – Mikołaj Lipień, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Lechii i pewnym strzałem wyprowadził biało-czerwono-białych ponownie na prowadzenie.

W końcówce meczu ełkaesiacy skupili się przede wszystkim na obronie, co wychodziło im bardzo dobrze. Lechia nie była wstanie zagrozić bramce Aleksandra Bobka. Dzięki zwycięstwu ŁKS II awansował do półfinału Regionalnego Pucharu Polski i jest już tylko dwa kroki od przyszłorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu centralnym.


1/4 finału Regionalnego Pucharu Polski / ŁKS II Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:1)

  • Bramki: 1:0 Artur Sójka (16), 1:1 Patryk Jakubczyk (40-karny), 2:1 Mikołaj Lipień (72)
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Piotr Tazbir (56, Jędrzej Zając), Artur Sójka (90, Adrian Czypicki), Oskar Koprowski, Jakub Piela (67, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (82, Tomasz Górecki) – Maciej Radaszkiewicz. Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.
Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]