Zapowiedź meczu Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź

Zapowiedź meczu Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W sobotę czeka nas hitowy mecz IV ligi. W 16. kolejce prowadzący w tabeli ŁKS II Łódź zmierzy się z Borutą Zgierz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.

Boruta Zgierz aktualnie plasuje się w tabeli tuż za plecami łodzian, tracąc do nich jedynie trzy punkty. Gracze ze Zgierza znakomicie rozpoczęli obecną kampanię ligową, dotrzymując kroku ełkaesiaków przez 12 kolejek. Dopiero w ostatnich tygodniach Boruta złapał zadyszkę. Najpierw zanotował dwa remisy (z Omegą Kleszczów i Pogonią Zduńska Wola), a w ostatniej kolejce po bramce w ostatniej minucie uległ Warcie Sieradz.

Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera do meczu przystąpią podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Stalą Głowno. Łodzianie pokazali charakter i „dowieźli” prowadzenie do końca, mimo, że przez ponad połowę spotkania musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce Dawida Lebkuchena.

Piłkarze rezerw ŁKS-u odczuwają w nogach trudy ligowego maratonu, jednak zdają sobie sprawę, że to już finisz rundy jesiennej. Pierwszy z czterech ostatnich jesiennych kroków należy postawić na stadionie w Zgierzu.

Łodzianie w tym sezonie zmierzyli się już z Borutą w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski. W tamtym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy rezerw ŁKS-u, którzy szczególnie w pierwszej połowie zdominowali rywala ze Zgierza. Jedyną bramkę zdobył wtedy Oskar Koprowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Romanowicza. To właśnie po tamtym meczu postawę młodego skrzydłowego docenił Wojciech Stawowy i zaprosił piłkarza na treningi pierwszej drużyny.

Autor: Mateusz Żegota