Znowu wygrani. ŁKS II Łódź – Stal Głowno 2:0

5
24 / 10 / 2020

Po dwóch remisach, tym razem piłkarze rezerw ŁKS-u znów zgarnęli trzy punkty. W 15. kolejce IV ligi ełkaesiacy pokonali na własnym boisku Stal Głowno 2:0. Obie bramki dla lidera zdobył z rzutów karnych kapitan Aleksander Ślęzak.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku groźnych akcji gości. Gracze z Głowna wywalczyli m.in. trzy rzuty rożne, po których jednak nie zdołali oddać strzału na bramkę. Doskonałą okazję do objęcia prowadzenia mieli natomiast w 7. minucie. Napastnik Stali ograł w polu karnym Oskara Koprowskiego, który musiał ratować się faulem. Sędzia wskazał na wapno, na szczęście dla ełkaesiaków strzał napastnika z Głowna trafił w słupek.

Po tych kilku sygnałach ostrzegawczych ełkaesiacy zaczęli rozgrywać akcje w swoim stylu. Piłka po strzale Adriana Czypickiego i Jakuba Pieli nie znalazła jednak drogi do siatki. Łodzianie objęli prowadzenie chwilę później. Składna akcja ŁKS-u zakończyła się faulem obrońcy Stali w polu karnym. Po raz kolejny w tym sezonie do „jedenastki” podszedł Aleksander Ślęzak, który pewnym strzałem w lewy róg bramki przyjezdnych wyprowadził podopiecznych Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera na prowadzenie.

Po pierwszej bramce boisko przeobraziło się w pole bitwy. Na placu gry dominowała agresja i nadmiernie ostra gra. Sędzia ukarał żółtymi kartonikami Artura Sójkę, Adriana Czypickiego i Dawida Lebkuchena – tego ostatniego dwukrotnie, więc od 40. minuty łodzianie grali w osłabieniu.

W przerwie szkoleniowiec gospodarzy Paweł Drechsler (Marcina Matysiaka tym razem zabrakło na ławce trenerskiej) nie zdecydował się wprowadzić na murawę rezerwowych, co za tym idzie gra nie uległa zmianie.

W 53. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr po raz trzeci tego dnia, przy czym drugi raz „nagrodził” w ten sposób gospodarzy. Podobnie jak w pierwszej połowie Aleksander Ślęzak nie dał szans bramkarzowi Stali na skuteczną interwencję i podwyższył prowadzenie.  Chwilę później dogodną sytuację zmarnował Michał Karlikowski. Pomocnik ŁKS-u ładnie złożył się do strzału z powietrza, ale piłka po jego uderzeniu tylko ostemplowała poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Ostatnie 30 minut sobotniego meczu to przede wszystkim walka w środku pola, więc w tym fragmencie spotkania nie oglądaliśmy dogodnych sytuacji podbramkowych. Tym samym drużyna rezerw przełamała mini-serię remisów (dwa ostatnie mecze zakończyły się takim wynikiem) i ponownie zainkasowała komplet punktów.

15. kolejka IV ligi / ŁKS II Łódź – Stal Głowno 2:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (24 – kar.), 2:0 Aleksander Ślęzak (53 – kar.)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Tadej Vidmajer – Michał Karlikowski (89, Tomasz Górecki), Jakub Piela (86, Piotr Tazbir), Artur Sójka, Adrian Czypicki (90, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński, (81, Adam Król) – Dawid Lebkuchen. Trener: Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota