Aktualności

Zapowiedź meczu ŁKS II ze Stalą Głowno

8
23 / 10 / 2020

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Stal Głowno będzie kolejnym rywalem rezerw ŁKS-u w rozgrywkach IV ligi. Spotkanie pierwotnie zaplanowano na niedzielę, lecz trenerzy obu zespołów postanowili zmierzyć się dzień wcześniej. Pierwszy gwizdek rozbrzmi w sobotnie popołudnie punktualnie o godz. 14.

Ligowa przerwa pierwszej drużyny ŁKS-u nie wpłynęła na rozgrywki IV ligi i nie zakłóciła przygotowań podopiecznych trenerów Marcina Matysiaka oraz Pawła Drechslera do sobotniego starcia ze Stalą Głowno. Gospodarze mają apetyt na kolejne trzy punkty.

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego nie wygrały dwóch kolejnych meczów, co sprawiło, że w czołówce tabeli IV ligi panuje ścisk. Na szczęście potknięcia łodzian nie wykorzystał zgierski Boruta, który ostatnio również nie wygrał. Do czołowej dwójki, na dystans czterech punktów, zbliżyły się jednak zespoły Warty Sieradz i Orkana Buczek, co zwiastuje emocjonującą końcówkę rundy jesiennej.

Stal Głowno plasuje się na 5. miejscu w tabeli, a więc tuż za wymienioną wcześniej czwórką. W miniony weekend gracze z Głowna musieli przełknąć gorycz porażki w starciu z Wartą Sieradz. Głownianie ulegli rywalowi na własnym boisku 0:2.

Mecz ze Stalą Głowno będzie szczególnym wydarzeniem dla Oskara Koprowskiego, który powróci na boisko po pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek. Przypomnijmy, że młody obrońca pochodzi z Głowna i to na boiskach Stali stawiał pierwsze piłkarskie kroki, choć – jak sam deklaruje – od zawsze czuł się ełkaesiakiem.

Stal Głowno to obecny beniaminek IV ligi. W poprzednim zakończonym po rundzie jesiennej sezonie to właśnie Stalowcy cieszyli się z promocji na wojewódzki poziom rozgrywkowy, wyprzedzając w klasie okręgowej trzema punktami rezerwy Widzewa.

Przy okazji zapowiedzi sobotniego meczu rezerw pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]