Aktualności

Podsumowanie weekendu z Akademią ŁKS (24-25 października)

5
26 / 10 / 2020

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczyli w sobotę piłkarze Akademii ŁKS. Nasze zespoły wygrały większość zaplanowanych na ubiegły weekend meczów, nie zawiodły również dwie drużyny ełkaesiackich rezerw, czyli liderzy IV ligi oraz klasy A.

Zwycięstwa najmłodszych

Weekendowe granie z Akademią ŁKS rozpoczął już w piątek zespół trenerów Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego z rocznika 2010, który na własnym boisku wysoko pokonał FA Retkinia.

 • Skład ŁKS U-11 w meczu z FA Retkinia: Filip Piesztal – Kacper Kosyl, Bartosz Szymański, Tymon Stępniewski, Franciszek Zgoda, Bartłomiej Kowalczyk, Szymon Rózga. Rezerwowi: Javier Núñez Romanowski, Maciej Okruszek, Adam Owczarek.

Świetnie spisały się również najmłodsze drużyny Akademii ŁKS-u prowadzone przez trenerów Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego, które w sobotę wygrały z KAS Konstantynów (ŁKS U8) oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki (ŁKS U9).

 • Skład ŁKS U-8 w pierwszym meczu z KAS: Jan Domagalski (2 gole), Maksymilian Lindner (2 gole), Marcel Jagodziński, Seweryn Aluda (1 gol), Jan Maciejuk (5 goli). Grali też: Wiktor Czarnecki, Franciszek Leśniewski.
 • Skład ŁKS U-9 w pierwszym meczu z Sokołem: Wiktor Stasiak – Jakub Jakubowski, Szymon Ciemieniewski, Kacper Żyłowski, Jakub Piotrowski (1 gol), Julian Chudzik, Kornel Rydzewski (4 gole). Rezerwowi: Alan Pomarkiewicz, Filip Matusiak (1 gol), Juliusz Słotwiński, Piotr Porębski.
 • Skład ŁKS U-9 w drugim meczu z Sokołem: Tomasz Falkowski – Jan Śnitko (1 gol), Mateusz Śladowski, Tytus Mendakiewicz (2 gole), Antoni Błaszkiewicz (3 gole), Jakub Mazurkiewicz (3 gole), Mateusz Świątkiewicz (2 gole). Grali też: Szymon Kierończak (3 gole), Mateusz Tulik (1 gol).

Drużyna ŁKS U10 trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka przegrała w sobotę w Strykowie 2:6 ze Zjednoczonymi. Dwie honorowe bramki dla łodzian zdobył Wiktor Nowacki.

 • Skład ŁKS U-10 w drugim meczu ze Zjednoczonymi: Szymon Dębowski – Patryk Jakubowski, Jakub Woźniak, Wiktor Nowacki (2 gole), Cemil Temel, Antoni Szczepaniak, Kamil Awęcki. Rezerwowi: Przemysław Martela, Adam Szpruch.

Pewnie i wysoko

Nie zawieli w sobotę młodzicy. Zespoły trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa, Oktawiana Maliszewskiego i Michała Zientarskiego solidarnie pokonały: 8:0 Bzurę Ozorków (ŁKS U12) i 8:1 Ner Poddębice (ŁKS U13).

 • ŁKS U-12 – Bzura Ozorków 8:0
 • Skład ŁKS U-12: Antoni Gawlik – Mateusz Lutosławski, Oliwier Lindner, Wiktor Strumiłło, Norbert Nowak, Jacek Jasiński (3 gole), Stanisław Dudziński (1 gol), Franciszek Wrzesień (1 gol), Patryk Michalski (2 gole). Rezerwowi: Kamil Orlik, Miłosz Matusiak.
 • ŁKS U-13 – Ner Poddębice 8:1
 • Skład ŁKS U-13: Jakub Narowski – Oskar Laszczyk (1 gol), Filip Rusiecki (1 gol), Piotr Sobczyk, Michał Wódka, Alan Kaczmarek, Oskar Walaszczyk, Bartłomiej Milczarek (2 gole), Dawid Wawrzyniak (1 gol). Grali też: Tymon Bernaciak, Błażej Kowalczyk (2 gole), Franciszek Rezner, Aleksander Salski, Ryszard Szefel.

Bez strat własnych, za to z czterema zwycięskimi golami zakończył sobotni mecz z SAP Andrespolią zespół trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi (U15). Na listę strzelców wpisali się Kacper Kwiatkowski, Tymoteusz Kunat, Jakub Wojciechowski i Alan Siwek.

 • ŁKS U-15 – SAP Andrespolia 4:0
 • Skład ŁKS U-15: Patryk Szewczyk – Bartosz Majerski, Kacper Kwiatkowski (1 gol), Miłosz Mielczarek, Mateusz Książek, Tymoteusz Kunat (1 gol), Jan Łabędzki, Maksymilian Wojciechowski, Jakub Wojciechowski (1 gol), Krystian Malec, Igor Jakubowski. Grali też: Bartosz Chyliński, Kacper Durczyński, Karol Nawrocki, Jan Krysiak, Alan Siwek (1 gol).

Derby dla ŁKS

Tempa nie zwalnia lider rozgrywek 1 Ligi Wojewódzkiej B1 U-17. ŁKS odniósł kolejne wysokie zwycięstwo, tym razem nad SP Chałaśkiewicz Widzew. Ełkaesiacy wygrali 4:0, lecz wbrew pozorom derbowy pojedynek nie był dla zespołu trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego spacerkiem łatwym i wyłącznie przyjemnym.

– Pierwsze czterdzieści pięć minut to naprawdę bardzo wyrównana gra obu zespołów. Podopieczni Sławomira Chałaśkiewicza, wyraźnie podbudowani poprzednim zwycięstwem nad RTS-em Widzew, w pierwszej połowie zaprezentowali się naprawdę z bardzo dobrej strony i ełkaesiacy nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na strzelenie gola rywalom – czytamy na facebookowym profilu drużyny ŁKS U-17.

Na szczęście po przerwie ełkaesiacy śmielej ruszyli do przodu, uzyskali wyraźną przewagę i co najważniejsze, zdołali ją udokumentować golami. Do bramki rywala trafił Dawid Minias, a hat-tricka zaliczył bardzo skuteczny tej jesieni Andrzej Kominiarczyk.

 • ŁKS U-17 – SP Chałaśkiewicz RTS Widzew 4:0
 • Skład ŁKS U-17: Dominik Stanny – Ramon Jakubiak (83, Iwo Misztalski), Dawid Minia (1 gol), Michał Nowakowski (82, Alan Kułakowski), Oliwier Mucha (77, Krystian Siniarski), Jan Jakubczak, Stanisław Białkowski, Igor Krzyżanek, Oliwier Krasowiak (45, Adam Olczak), Andrzej Kominarczyk (3 gole), Jan Kobyliński (75, Jakub Miniak).

Nie pozostawili złudzeń rywalom także piłkarze ŁKS U16. Ełkaesiacy w wyjazdowym meczu z Łódzką Akademią Futbolu zdobyli dziewięć goli i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Kacper Popławski.

 • Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS (U-16) 0:9
 • Skład ŁKS U-16: Szymon Łyskawka – Igor Greber, Wiktor Czerwiński, Artur Tomaszewski, Wiktor Kosyl, Szymon Żyłka (1 gol), Adam Kajszczak (1 gol), Antoni Młynarczyk (1 gol), Filip Kamiński, Mikołaj Theodoridis (1 gol), Kamil Szumski (1 gol). Grali też: Oliwier Chrzanowski (1 gol), Kamil Król, Adam Pełzowski, Kacper Popławski (3 gole), Oskar Guła.

Liderzy nie zawiedli

Skromne, ale zasłużone zwycięstwo nad LKS-em Czarnocin odniósł w sobotę ŁKS III (1:0 po golu Kacpra Krusa). Podopieczni trenerów Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego z ośmioma zwycięstwami na koncie, jednym remisem i najlepszym bilansem bramkowym (58-11) prowadzą w tabeli klasy A. Dodajmy, że najstarsza drużyna juniorów, prowadzona przez ten sam trenerski duet, pokonała w weekend w rozgrywkach juniorskich A1 Ceramikę Opoczno 4:0 po golach Wojbora Walasiaka, Patryka Żaka, Bartosza Pabina i Jakuba Janika.

Zwycięską passę drużyn Akademii zwieńczyła sobotnia wygrana ŁKS II. W 15. kolejce czwartej ligi ełkaesiacy pokonali na własnym boisku Stal Głowno 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył z rzutów karnych kapitan Aleksander Ślęzak (więcej o tym meczu TUTAJ). Ełkaesiackie rezerwy z trzema punktami przewagi nad Borutą Zgierz prowadzą w tabeli czwartej ligi.


Zebrał i opracował: Remek Piotrowski


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]