Ważny tydzień pierwszej drużyny

29.11.2021

Sześć dni, cztery treningi i dwa bardzo ważne mecze – piłkarzy ŁKS-u znów czeka pracowity tydzień.

Przed ełkaesiakami ostatni tak intensywny tydzień pracy w 2021 roku, a przy tym jeden z najważniejszych. Środowym spotkaniem z Chrobrym w Głogowie oraz sobotnim z Puszczą Niepołomice na stadionie Króla łodzianie zakończą ligowe zmagania w tym roku. Jest o co walczyć, bo każde ewentualne zwycięstwo może poprawić sytuację ełkaesiaków w górnej części tabeli jeszcze przed przerwą zimową.

– Jedziemy do Głogowa, żeby wygrać to spotkanie. Potrzebujemy punktów jak tlenu, więc podobnie będzie w sobotnim meczu z Puszczą. Kibice to dla nas dodatkowy bodziec, „niosą” nas na boisku i mam nadzieję, że razem zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby odnieść zwycięstwo także w starciu z Puszczą – mówi Adrian Klimczak.

Przygotowania do dwóch wspomnianych meczów rozpoczniemy w poniedziałek. Czasu na pracę szkoleniową jest tym razem niewiele i dlatego sztab szkoleniowy na czele z trenerem Kibu Vicuñą zamierza maksymalnie wykorzystać każdą jednostkę treningową. Dodajmy, że po jutrzejszych (tj. wtorkowych) zajęciach ełkaesiacy wyruszą w podróż do Głogowa, gdzie następnego dnia zmierzą się z Chrobrym (godz. 18), natomiast przed sobotnim spotkaniem z Puszczą (godz. 15) na zajęciach spotkają się w czwartek i piątek.

W meczu z Chrobrym do kadry meczowej będą mogli wrócić Bartosz Szeliga, Jakub Tosik i Pirulo (pauzowali w ubiegły piątek ze względu na nadmiar żółtych kartek), ale w środę zabraknie Jana Sobocińskiego (cztery żółte kartki na koncie).