Szymon Marciniak sędzią meczu ŁKS – Korona

03.08.2023

Szymon Marciniak sędzią meczu ŁKS – Korona

fot. Marcin Pirga / Cyfrasport

Wielki powrót piłkarskiej elity na stadion w al. Unii 2, więc i sędzia ze światowego topu. Mecz 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy: ŁKS – Korona Kielce poprowadzi Szymon Marciniak.

Nasz eksportowy arbiter, uznawany przez wielu ekspertów za najlepszego obecnie sędziego na świecie, w swoim bogatym CV poza wieloma meczami polskiej ekstraklasy, ma również spotkania Ligi Mistrzów (w tym wielki finał ostatniej edycji: Manchester City – Inter Mediolan), Mistrzostw Europy i mundiali, w tym ostatni finał tej imprezy, czyli starcie Argentyny z Francją oraz starcie o Superpuchar Europy.

W przeszłości płocki arbiter prowadził kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków, m.in. pięciokrotnie w sezonie 2019/2020 w ekstraklasie, także w czerwcu 2021 roku, gdy łodzianie rywalizowali w półfinale barażów z Arką Gdynia oraz ostatni derbowy pojedynek ełkaesiaków z Widzewem.

W piątek asystentami Szymona Marciniaka będą Michał Obukowicz i Krzysztof Nejman, a sędzią technicznym Aleksander Borowiak. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Tomasz Wajda oraz Krzysztof Myrmus. Pierwszy gwizdek o godz. 20.30.