Drużyna

Mateusz Kowalczyk w Brøndby IF

02.08.2023

02.08.2023

Mateusz Kowalczyk w Brøndby IF

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W nowym sezonie Mateusz Kowalczyk będzie reprezentował barwy jedenastokrotnego mistrza Danii. Brøndby IF zdecydowało się na transfer definitywny 19-letniego pomocnika, który w ŁKS-ie wystąpił w blisko czterdziestu oficjalnych meczach.

Z urodzonym w Warszawie piłkarzem, który swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w Ząbkach, ŁKS związał się latem 2021 roku, podpisując trzyletni kontrakt. Pomocnik najpierw występował w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u, w lutym 2022 roku zadebiutował w pierwszej drużynie, a potem, jeszcze w tym samym sezonie, w domowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz zdobył swojego pierwszego gola.

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

W ubiegłych rozgrywkach Mateusz Kowalczyk był już podstawowym zawodnikiem ŁKS-u i mocno się przyczynił do awansu drużyny do PKO BP Ekstraklasy, zdobywając sześć bramek (w tym w wyjazdowym spotkaniu z Arką w Gdyni, która przypieczętowała promocję łodzian do piłkarskiej elity) i zaliczając cztery asysty. Był też regularnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski, m.in. latem br. wystąpił w mistrzostwach Europy do lat 19.

W sumie Mateusz Kowalczyk rozegrał w barwach pierwszego zespołu ŁKS-u 39 meczów, zdobył 7 bramek i zanotował 4 asysty. W nowym sezonie 19-letni pomocnik będzie występował w duńskim Brøndby IF, który najpierw zaprosił zawodnika na testy medyczne, a potem zdecydował się na jego transfer definitywny.

Mateuszowi dziękujemy za reprezentowanie barw łódzkiego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.