Przygotowania do meczu z Puszczą

10.08.2021

Przygotowania do meczu z Puszczą

Piłkarze ŁKS-u odnieśli w weekend pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie, a we wtorek rozpoczęli przygotowania do wyjazdowego spotkania z Puszczą Niepołomice.

W poprzednim tygodniu sztab szkoleniowy ŁKS-u miał osiem dni na przygotowanie drużyny do meczu ze Skrą Częstochowa. Tym razem czasu będzie nieco mniej, bo spotkanie z Puszczą Niepołomice zaplanowano już na piątek. Trener Kibu Vicuña nie zamierza z tego powodu robić problemu, zresztą jeszcze przed niedzielnym meczem z beniaminkiem zapewniał, że z tymi wynikającymi z terminarza zawirowaniami muszą sobie radzić w lidze wszyscy.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, że wygraliśmy, bo to było najważniejsze. Na pewno w Tychach rozegraliśmy lepszy mecz. Nie czułem, żebyśmy w niedzielę mieli spotkanie pod kontrolą. Dużo możemy jeszcze poprawić. Jestem pewny, że ten zespół będzie grał lepiej – powiedział po meczu ze Skrą trener Kibu Vicuña, który ze swoimi podopiecznymi spotkał się we wtorek, bo poniedziałek sztab szkoleniowy poświęcił na odpoczynek i regenerację piłkarzy.

Dodajmy, że z zespołem dziś już normalnie trenował Ricardinho, który zdaniem szkoleniowca ŁKS-u ma szansę pojawić się na boisku w meczu z GKS-em Jastrzębie. Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na Samuela Corrala, ale i on trenuje z zespołem, chociaż nie może jeszcze uczestniczyć we wszystkich ćwiczeniach. Kamil Dankowski i Antonio Dominguez odpoczywają ze względu na urazy. Hiszpan wznowi zajęcia za kilkanaście dni.

Nasz klub zgłosił do rozgrywek Fortuna 1 Ligi Mikołaja Lipienia. 17-letni pomocnik dotychczas występował w rezerwach ŁKS-u i w poprzedni weekend wystąpił w inauguracyjnym meczu III ligi, w którym druga drużyna pokonała po zaciętym spotkaniu Ursusa Warszawa.

W nowym tygodniu piłkarze ŁKS-u mają w planach trzy treningi, a oprócz nich także rutynowe badania oraz szkolenie sędziowskie z przepisów, które odbędzie się w środę. W czwartkowe popołudnie, tuż po treningu, łodzianie wyruszą do Niepołomic. Spotkanie z Puszczą rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 18.