Drużyna

Transfer Ricardo Guimy do GD Chaves

03.08.2021

03.08.2021

Transfer Ricardo Guimy do GD Chaves

W nowym sezonie w barwach ŁKS-u nie zobaczymy Ricardo Martinsa Guimaraesa „Guimy”. Na transfer 25-letniego pomocnika zdecydował się portugalski GD Chaves.

Pochodzący z Aveiro zawodnik piłkarską karierę rozpoczął w klubie Taboeira. Następnie był graczem drużyn młodzieżowych Benfiki Lizbona, występował w UD Oliveirense (w barwach tego ostatniego zadebiutował w piłce seniorskiej), Sportingu B Lizbona oraz Académica Coimbra.

Pod koniec maja 2019 roku Łódzki Klub Sportowy związał się z Ricardo Martinsem Guimaraesem „Guima” trzyletnią umową. W barwach naszego zespołu Portugalczyk rozegrał 25 spotkań w PKO Ekstraklasie (sezon 2019/2020), zdobył dwa gole (w meczach z Rakowem Częstochowa i Arką Gdynia) i dołożył do tego 2 spotkania w Pucharze Polski.

Poprzedni sezon 25-letni pomocnik spędził na wypożyczeniu w Académica Coimbra, gdzie rozegrał m.in. 29 meczów na poziomie Liga Portugal 2 (druga najwyższa klasa rozgrywek piłkarskich w Portugalii), zdobył dwa gole i zanotował jedną asystę. Latem bieżącego roku piłkarz wrócił do Łodzi i wziął udział m.in. w zgrupowaniu drużyny w Woli Chorzelowskiej oraz grach sparingowych ełkaesiaków, lecz w przyszłym sezonie nie zobaczymy go na boisku w barwach ŁKS-u.

Ricardo Martins Guimaraes „Guima” wróci do swojej ojczyzny i będzie grał w GD Chaves. Portugalski klub, który w poprzednim sezonie zajął piąte miejsce w tabeli Liga Portugal 2, zdecydował się na transfer definitywny.

Byłemu już piłkarzowi naszej drużyny życzymy powodzenia w dalszej karierze.