Najpierw w Łodzi, od piątku w Side

Najpierw w Łodzi, od piątku w Side

Początek trzeciego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej piłkarze ŁKS-u spędzą w Łodzi, ale już w piątek zameldują się w Side, gdzie rozpocznie się kolejny bardzo ważny etap pracy naszych zawodników.

Po sparingu z Motorem Lublin (2:1) i niedzielnej regeneracji ełkaesiacy dziś spotkali się na pierwszych zajęciach w nowym tygodniu. Co ważne, spotkali się znów w komplecie, bo także po pierwszym w tym roku sparingu żaden z dwudziestu sześciu zawodników, którzy wystąpili w sobotniej grze kontrolnej z drugoligowcem, nie narzeka na problemy zdrowotne.

Kibu Vicuña (trener ŁKS): Bardzo ważne jest to, że kolejny tydzień przygotowań rozpoczynamy bez kontuzji. Teraz przyjdzie czas na pracę nad taktyką gry w defensywie i ofensywie. Jeśli chodzi o listę zawodników na zgrupowanie w Turcji, to poczekamy do środy. Do tego dnia jeszcze wiele może się zdarzyć.

W poniedziałek najpierw ćwiczyliśmy w siłowni, a następnie na boisku. We wtorek i środę w zależności od pogody ełkaesiacy będą trenować na boiskach w al. Unii 2 lub w ośrodku treningowym Akademii ŁKS, więc przed wylotem do Turcji sztab trenerski zaaplikuje podopiecznym cztery jednostki treningowe.

W piątek rano nasi piłkarze wyruszą na warszawskie Okęcie, skąd odlecą do Turcji. Tego samego dnia w Side rozpocznie się zgrupowanie. gdzie jak już kilka razy wspomnieliśmy łodzianie rozegrają trzy kolejne mecze sparingowe.