Drużyna

Jakub Piotrowski z zawodowym kontraktem w ŁKS

19.01.2022

19.01.2022

Jakub Piotrowski z zawodowym kontraktem w ŁKS

ŁKS podpisał profesjonalny kontrakt z Jakubem Piotrowskim. Zdolny napastnik, od małego związany z naszym klubem, złożył podpis na umowie obowiązującej do końca czerwca 2023 roku.

Jakub Piotrowski urodził się w Łodzi i od początku swojej przygody ze sportem związał się z ŁKS-em – najpierw jako sympatyk naszego klubu, a później także jako zawodnik kolejnych grup młodzieżowych Akademii ŁKS. W tym sezonie dziś już 20-letni napastnik, którego największymi atutami są siła i dynamika, wpisał się na listę strzelców zarówno w trzecioligowej drużynie rezerw, jak i występującym w klasie okręgowej ŁKS III Łódź.

– Dla mnie to bardzo ważne, że pierwszy profesjonalny kontrakt podpisałem z ŁKS-em. To jest mój ukochany klub. Zawsze mu kibicowałem, zawsze bardzo chciałem tu grać – powiedział Jakub Piotrowski, który zamierza wykorzystać otrzymaną szansę. – Cele na najbliższy rok? Rozegrać jak najwięcej meczów w trzeciej lidze. Wygrać jak najwięcej z nich. Zdobyć jak najwięcej goli. Ciężko pracowałem, żeby znaleźć się w drużynie rezerw. Naprawdę bardzo chciałem tu być – dodał zawodnik.

W zespole trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka wychowanek Akademii ŁKS rozegrał jesienią 4 mecze i zdobył po golu w trzeciej lidze oraz okręgowym Pucharze Polski. W drużynie ŁKS III Łódź (prowadzonej przez trenerów Mariusza Zasadę i Michała Zientarskiego) Jakub Piotrowski w bieżących rozgrywkach rozegrał 13 spotkań, zdobył 10 goli w klasie okręgowej i 4 bramki w okręgowym Pucharze Polski, zaliczył pięć asyst, do tego w wygranym przez łodzian 13:0 spotkaniu z Górnikiem Łęczyca aż siedmiokrotnie trafił do siatki.

ŁKS podpisał z zawodnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. Kubie życzymy wielu występów i wielu zwycięskich goli!