Aktualności

Testy motoryczne i pierwszy sparing

12
17 / 01 / 2022

Drugi tydzień przygotowań piłkarzy ŁKS-u do rundy wiosennej rozpoczęły badania wydolnościowe, a zakończy pierwszy w tym roku sparing, w którym formę ełkaesiaków sprawdzi Motor Lublin.

W poniedziałek nasi piłkarze rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do piłkarskiej wiosny i chociaż aktualny mikrocykl treningowy przypomina pod wieloma względami ten zakończony w ubiegłą sobotę, znajdziemy w nim także dwie pozycje, które szczególnie zwracają uwagę.

Paweł Drechsler (II trener ŁKS): Dzisiejsze testy, które odbyły się na boisku pod balonem to badania wydolnościowe, które pozwolą nam określić poziom wytrenowania zawodników. Dzięki uzyskanym wynikom będziemy mogli precyzyjniej nakreślić pracę w dalszym procesie treningowym. Testy tego typu pozwalają zindywidualizować pracę, ponieważ uzyskujemy dokładne parametry każdego zawodnika.

W dużym skrócie nasi zawodnicy w ramach dzisiejszych badań wydolnościowych rozpoczynali wysiłek z niską intensywnością, która w stałych interwałach czasowych była zwiększana, aż do momentu wyczerpania. Taki przebieg testu pozwolił zaobserwować odpowiedź organizmu na wysiłek w szerokim spektrum obciążeń – od niskich po maksymalne. Dzięki testowi sztab trenerski  otrzyma informacje m.in. z wyznaczeniem indywidualnych stref intensywności wysiłku, a poza tym dokładną analizę i ocenę stanu wytrenowania piłkarzy ŁKS-u.

Właśnie poniedziałek był jedynym dniem, w trakcie którego sztab trenerski na czele z Kibu Vicuñą pozwolił piłkarzom odrobinę zatęsknić za piłką, bo poza wspomnianym testem motorycznym dziś odbyły się również zajęcia w siłowni.

Od wtorku do piątku włącznie wszystko będzie przypominało to, co działo się w ubiegłym tygodniu, a zatem w zależności od pogody – zajęcia na boiskach w al. Unii 2 lub w ośrodku treningowym Akademii ŁKS, gdzie do dyspozycji piłkarzy jest m.in. wspomniane boisko pod balonem (w czwartek będziemy ćwiczyć także w siłowni). W sumie w nowym tygodniu ełkaesiacy wezmą udział w ośmiu jednostkach treningowych, z czego ta ostatnia sobotnia przyjmie postać gry kontrolnej z drugoligowym Motorem Lublin (więcej o tym spotkaniu wkrótce).

Ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach przez najbliższe półtora tygodnia. 28 stycznia pojawią się w tureckim Side, gdzie odbędzie się zgrupowanie i gdzie łodzianie rozegrają trzy kolejne mecze sparingowe.
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny