Aktualności

Najlepsi w starciach z…

11
13 / 01 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Z którymi z obecnych pierwszoligowców Marek Kozioł zachował najwięcej czystych kont? Który z naszych zawodników nie przegrał żadnego z czterech derbowych spotkań? Te i kilka innych ciekawostek znajdziecie w naszym quasi-statystycznym zestawieniu.

W czasie gdy nasi piłkarze trenują pod okiem trenera Kibu Vicuñi, sprawdziliśmy, którzy z obecnych pierwszoligowców „leżą” naszym najbardziej, przypominając przy tej okazji, że to jedynie forma zabawy statystykami. Tym razem w roli głównej przede wszystkim rutyniarze.

Najwięcej czystych kont

Marek Kozioł najczęściej kończył spotkania bez straty gola w meczach z dwoma drużynami i akurat obie rywalizują w tym sezonie z ŁKS-em na zapleczu ekstraklasy. Mowa o GKS-ie Katowice i Stomilu Olsztyn, z którymi obecny bramkarz „Rycerzy Wiosny” rozegrał w sumie 17 spotkań i w 8 z nich nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Kto „leży” naszym obrońcom

Naszej dwójce doświadczonych obrońców, czyli Adamowi Marciniakowi i Maciejowi Dąbrowskiemu najczęściej udawało się wyjść obronną ręką z rywalizacji z Koroną Kielce. Adam Marciniak wygrał z tym zespołem 12 meczów (z 25) (warto dodać, że i Miedź Legnica „leży” wychowankowi ŁKS-u, bo wygrał z nią 4 z 6 spotkań), natomiast Maciej Dąbrowski w starciach ze „złocisto-krwistymi” zdobył 29 punktów (8 zwycięstw w 15 meczach).

Kapitan – „amulet”

Niedawno przedstawialiśmy statystyki dotyczące meczów rozegranych w barwach ŁKS-u przez obecnych zawodników naszego klubu (tutaj), a teraz dodamy do tego tylko, że ten z najwyższą liczbą spotkań – Maksymilian Rozwandowicz – najwięcej spotkań rozegrał z Chrobrym Głogów (7), GKS-em Jastrzębie (6), Stomilem Olsztyn (5), a także m.in. z Odrą Opole i Widzewem Łódź (4). W rywalizacji z dwoma ostatnimi kapitan ŁKS-u zawsze przynosi nam szczęście, bo ŁKS z Maksymilianem Rozwandowiczem jeszcze nie przegrał w lidze ani z Odrą Opole, ani z Widzewem.

Asysty

Na czele listy najlepszych asystentów ŁKS-u obecnie znajdują się Pirulo (21 asyst w barwach naszego klubu) i Michał Trąbka (11 asyst). Hiszpan pod tym względem najbardziej dał się we znaki trzem obecnym pierwszoligowcom – w meczach z Puszczą Niepołomice zanotował już trzy otwierające kolegom drogę do bramki podania, a w starciach ze Stomilem Olsztyn i Koroną Kielce po dwa. Michał Trąbka lubi natomiast rywalizację z Widzewem, bo w meczach z naszym lokalnym rywalem zanotował już trzy asysty (z czego dwie w barwach ŁKS-u, a jedną – Stali Stalowa Wola).

Komu najczęściej strzelali?

Najwięcej goli w barwach ŁKS-u spośród obecnych piłkarzy naszego klubu zdobyli Pirulo (20 bramek we wszystkich rozgrywkach), Maksymilian Rozwandowicz (17 bramek) i Antonio Dominguez (14 bramek). Pirulo najgorzej kojarzy się dotąd chyba kibicom Miedzi Legnicy (3 gole), Maksymilian Rozwandowicz dwukrotnie pokonał bramkarza Odry Opole, a Antonio Dominguez postraszył Puszczę Niepołomice (trzy gole zdobyte w zremisowanym ponad rok temu meczu w Łodzi). Dodajmy do tego, że inny doświadczony piłkarz naszego klubu, czyli Ricardinho spośród obecnych pierwszoligowców najchętniej „kąsał” Arkę Gdynia (trzy gole, z czego jeden w barwach ŁKS-u).Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny