Aktualności

Pozytywnie „naładowani”. Pierwsze treningi w 2022

7
10 / 01 / 2022

Za nami dwa pierwsze treningi piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w 2022 roku. W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział 31 zawodników. – Wróciliśmy pozytywnie „naładowani” – powiedział po treningu kapitan drużyny, Maksymilian Rozwandowicz.

Ełkaesiacy rozpoczęli dzisiaj przygotowania do piłkarskiej wiosny, lecz zanim sztab trenerski na czele z Kibu Vicuñą spotkał się z zawodnikami w siłowni, a następnie na boisku pod balonem w ośrodku treningowym Akademii ŁKS, piłkarze wraz z trenerami zostali poddani testom na COVID-19 i przyjęli tzw. dawkę przypominającą szczepionki.

Maksymilian Rozwandowicz (kapitan ŁKS-u): Wróciliśmy do zajęć pozytywnie „naładowani” i co równie ważne – zdrowi. Dobrze przepracowaliśmy ten pierwszy dzień, a teraz pracy będzie bardzo dużo, bo przed nami trudna runda, którą, mam nadzieję, zakończymy happy endem. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie „złapać serię” wygranych meczów i wiosna będzie znacznie lepsza w naszym wykonaniu.

W dzisiejszych zajęciach wzięło udział 31 zawodników, w tym bramkarze (Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Marek Kozioł), obrońcy (Mateusz Bąkowicz, Adrian Klimczak, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Maciej Dąbrowski, Kamil Dankowski, Marcel Wszołek), pomocnicy (Jan Kuźma, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Jakub Tosik, Maciej Wolski, Javi Moreno, Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Damian Nowacki) oraz napastnicy (Piotr Janczukowicz, Ricardinho, Samuel Corral, Stipe Jurić i Maciej Radaszkiewicz).

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): Przed nami trzy fazy przygotowań. Pierwsza skupia się na treningu kondycyjnym i fizycznym przygotowaniu drużyny. W Turcji zamierzamy pracować nad taktyką, a potem w zależności od tego, kiedy zaczniemy rundę wiosenną, przyjdzie czas na ostatnią fazę przygotowań.

Do soboty włącznie piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego mają w planach jeszcze sześć jednostek treningowych. Ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach przez najbliższe dwa i pół tygodnia, natomiast 28 stycznia pojawią się w tureckim Side, gdzie odbędzie się zgrupowanie. Wcześniej, tj. w sobotę 22 stycznia (a nie 19 stycznia jak wcześniej informowaliśmy) ełkaesiacy rozegrają sparing z Motorem Lublin, czyli pierwsze z pięciu spotkań kontrolnych w tym okresie przygotowawczym.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny