Pięć zimowych sparingów

27 / 12 / 2021

Piłkarze ŁKS-u rozegrają w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej pięć meczów sparingowych. W trakcie zgrupowania w Turcji rywalami łodzian będą zespoły występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej Czarnogóry, Kazachstanu i Ukrainy.

W poniedziałek 10 stycznia podopieczni trenera Kibu Vicuñy rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, a w drugiej połowie tego samego miesiąca pojawią się w Side, gdzie wezmą udział w zgrupowaniu.

Jeszcze przed wyjazdem ełkaesiacy rozegrają w Łodzi sparing z drugoligowym Motorem Lublin (19 stycznia), natomiast w Turcji naszych piłkarzy czekają trzy gry kontrolne z przedstawicielami najwyższej klasy rozgrywkowej Czarnogóry, Kazachstanu i Ukrainy.

W Turcji zmierzymy się z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry (obecnie 7. miejsce w tabeli), kazachstańskim FK Atyrau (11. miejsce) i ukraińską Worskła Połtawa (5. miejsce).

Już po powrocie do Polski łodzianie rozegrają sparing z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki (20 lutego w Łodzi), a kilka dni później zainaugurują piłkarską wiosnę wyjazdowym spotkaniem z GKS-em Jastrzębie, chociaż niewykluczone że jeszcze wcześniej odrobią zaległości w postaci domowego meczu z Puszczą Niepołomice.

Plan sparingów piłkarzy ŁKS-u:

• 19 stycznia (Łódź): ŁKS – Motor Lublin
  • 31 stycznia (Belek): ŁKS – Rudar Pljevlja (Czarnogóra)
  • 5 lutego (Side): ŁKS – FK Atyrau (Kazachstan)
  • 9 lutego (Belek): ŁKS – Worskła Połtawa (Ukraina)
  • 20 lutego (Łódź): ŁKS – Pogoń Grodzisk Mazowiecki