Jutro wracamy do treningów!

09 / 01 / 2022

W poniedziałek ełkaesiacy rozpoczną przygotowania do piłkarskiej wiosny. Pracowity będzie już pierwszy tydzień treningów, w trakcie którego zaplanowano zajęcia w siłowni i na boisku.

Jutro (tj. w poniedziałek 10 stycznia) po blisko pięciotygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej piłkarze ŁKS-u spotkają się na pierwszych zajęciach w 2022 roku, które zainaugurują okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

W styczniu pogoda potrafi spłatać figla, więc harmonogram zajęć uwzględnia zarówno dobre, jak i złe warunki atmosferyczne. W zależności od aury łodzianie będą trenować na boiskach albo w al. Unii 2, albo przy ul. Krańcowej, albo pod tzw. balonem (dwa ostatnie boiska znajdują się w ośrodku treningowym Akademii ŁKS).

W poniedziałek i czwartek nasi piłkarze mają w planach zajęcia w siłowni i na boisku. We wtorek, środę, piątek i sobotę będą trenować na murawie, a niedzielę sztab szkoleniowy na czele z Kibu Vicuñą przeznaczył na regenerację i odpoczynek. W sumie w nowym tygodniu trenerzy przewidzieli osiem jednostek treningowych.

Przypomnijmy, że piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przed zaplanowaną na drugą połowę lutego inauguracją piłkarskiej wiosny rozegrają pięć spotkań sparingowych. Pierwsze z nich (z drugoligowym Motorem Lublin) odbędzie się 19 stycznia; kolejne – czyli gry kontrolne z drużynami z Czarnogóry, Kazachstanu i Ukrainy – w trakcie zgrupowania w tureckim Side, a 20 lutego formę ełkaesiaków sprawdzi jeszcze Pogoń Grodzisk Mazowiecki.