Jesień rezerw ŁKS w pigułce

29.11.2021

29.11.2021

Drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego jesienią znów dostarczyła nam wielu emocji, więc czas podsumować dokonania naszych trzecioligowców po pierwszej części sezonu.

• Rezerwy ŁKS-u zakończyły rok na 12. miejscu w tabeli trzeciej ligi z dorobkiem 23 punktów na koncie.
  • ŁKS II Łódź zdobył w rundzie jesiennej trzeciej ligi 34 gole i tyle też bramek stracił. Średnio łodzianie zdobywali w lidze 1,7 gola na mecz.
  • Najwięcej goli w lidze rezerwy ŁKS-u zdobyły w pierwszym i ostatnim kwadransie meczu (7 i 9 goli). Największe kłopoty mieliśmy pomiędzy 31. a 60 minutą (14 straconych bramek).
  • Piłkarze ŁKS II Łódź znów znakomicie spisali się w Okręgowym Pucharze Polski eliminując w tej edycji Termy Uniejów, KS Kutno, młodszych kolegów z ŁKS III Łódź oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki. W nagrodę nasi piłkarze zagrają wiosną w Wojewódzkim Pucharze Polski.
  • Jesienią w drużynie rezerw trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka wystąpiło 34 zawodników. Najstarszym zawodnikiem w kadrze beniaminka III ligi jest Michał Kołba (29 lat), najmłodszym –  Lamine Coulibaly (17 lat).
  • Rezerwy ŁKS-u w lidze odniosły sześć zwycięstw, pięć meczów zremisowały i poniosły osiem porażek. Najwyższe ligowe zwycięstwo: z Wissą Szczuczyn (6:1). Najwyższe pucharowe zwycięstwo: z ŁKS III (7:0).
  • Najbardziej spektakularny „comeback” ełkaesiacy zanotowali w meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok. Łodzianie przegrywali już 0:3, ale zdołali doprowadzić do wyrównania.
  • Czterech piłkarzy rezerw na stałe przebiło się do pierwszoligowej drużyny ŁKS-u (Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Damian Nowacki, Maciej Radaszkiewicz). W pierwszej drużynie występował również Jan Kuźma, a trenowało z nią także kilku innych jeszcze zawodników rezerw.
  • Najwięcej bramek dla rezerw ŁKS-u w rundzie jesiennej trzeciej ligi zdobył Aleksander Ślęzak (9 goli).
  • Aż siedemnastu zawodników rezerw przynajmniej raz trafiło jesienią do bramki (III liga lub OPP).
  • Królem asyst jesienią w drużynie rezerw został Michał Karlikowski, który do dwóch ligowych goli dołożył sześć takich właśnie cennych podań. W sumie jesień z co najmniej jedną asystą zakończyło 15 zawodników rezerw ŁKS-u.
  • Najwięcej występów jesienią w drużynie rezerw (III liga i OPP) zaliczyli Artur Sójka i Łukasz Dynel (21 meczów). Obaj pauzowali tylko raz.
  • Najwięcej minut w drużynie rezerw ŁKS-u zaliczył kapitan zespołu, Aleksander Ślęzak (1710 minut).
  • Mateusz Jastrzembski popisał się hat-trickiem w ostatnim meczu z Ursusem Warszawa. 17-letni pomocnik zdobył trzy gole w zaledwie siedem minut.
  • Szymon Matuszko jesienią zmagał się z kontuzją, ale już zakończył okres rekonwalescencji i wiosną będzie walczył o miejsce w składzie.

Oni grali w ŁKS II Łódź jesienią:

• Bramkarze: Michał Kołba, Michał Kot, Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski.
  • Obrońcy: Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Artur Sójka, Szymon Matuszko (kontuzjowany), Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Lamine Coulibaly, Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski.
  • Pomocnicy: Adrian Czypicki, Tomasz Górecki, Mikołaj Lipień, Mateusz Kowalczyk, Jan Jakubczak, Jakub Romanowicz, Jędrzej Zając, Adam Król, Dariusz Gmosiński, Łukasz Włodarczyk, Damian Nowacki, Jan Kuźma, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Mateusz Jastrzembski, Przemysław Sajdak (odszedł z klubu)
  • Napastnicy: Łukasz Dynel, Jakub Piotrowski, Bartosz Bargiel, Maciej Radaszkiewicz, Samuel Corral.
  • Sztab szkoleniowy: Marcin Matysiak (I trener), Radosław Pęciak (II trener), Michał Zapart (trener bramkarzy), Sebastian Adamczyk (trener przygotowania motorycznego), Paweł Karasiak (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny).