Michał Zapart z licencją UEFA Goalkeeper B

25 / 11 / 2021

Dobre wiadomości z Akademii i dla Akademii ŁKS. Michał Zapart, trener bramkarzy rezerw ŁKS-u, ukończył kolejny kurs trenerski i uzyskał licencję UEFA Goalkeeper B.

Niedawno cieszyliśmy się z sukcesu Marcina Matysiaka, trenera trzecioligowych rezerw ŁKS-u, który otrzymał licencję UEFA Elite Youth. Dziś znów mamy świetne wiadomości dla ełkaesiaków, bo Michał Zapart, zajmujący się szkoleniem bramkarzy w tej drużynie, też ukończył kolejny kurs trenerski i uzyskał licencję UEFA Goalkeeper B.

Michał Zapart pracuje w Łódzkim Klubie Sportowym od trzech i pół roku. W tym czasie miał okazję szlifować bramkarski warsztat wielu zawodników występujących na tej pozycji, poczynając od golkiperów pierwszego zespołu, a kończąc na bramkarzach z najmłodszych grup młodzieżowych.

fot. Cyfrasport

– Kurs UEFA Goalkeeper B trwał pół roku. Zjazdy stacjonarne odbywały się w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Powstały dwie mikro-grupy – jedna w Rakowie Częstochowa, druga u nas w ŁKS-ie i tę właśnie miałem zaszczyt prowadzić. Do tego doszedł dzień w pierwszej drużynie Lecha Poznań, a w trakcie kursu oceniana była również moja codzienna praca w klubie – wyjaśnia Michał Zapart, który jest dopiero jednym z ok. siedemdziesięciu polskich szkoleniowców z  licencją UEFA Goalkeeper B.

Obecnie szkoleniowiec znajduje się w sztabie trenerskim trzecioligowych rezerw ŁKS-u. Michał Zapart pracował ze wszystkimi bramkarzami klubu od rocznika 2012, co więcej prowadzi zajęcia dla golkiperów w ramach akademii NAZERO, szkółki partnerskiej Akademii ŁKS i pierwszej takiej akademii dla bramkarzy w województwie łódzkim.

– Na co zwróciłem uwagę w trakcie kursu? Na wiele aspektów, chociażby na pracę nad strefą mentalną bramkarza i aspektem motorycznym, w czym bardzo pomogły m.in. zajęcia z psychologiem reprezentacji Polski i trenerem przygotowania motorycznego w kadrze Adama Nawałki – dodaje trener bramkarzy drugiej drużyny ŁKS-u.