Poznajcie ŁKS U-17, beniaminka CLJ!

24 / 11 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS U17 w rewanżowym meczu barażów pokonali 3:1 Olimpię Elbląg i w nagrodę zagrają wiosną w Centralnej Lidze Juniorów. Brawo ełkaesiacy!

Podopieczni trenerów Jakuba Wróblewskiego i Daniela Figi w ligowych rozgrywkach nie mieli sobie równych, dzięki czemu zakwalifikowali się do barażów o CLJ. W pierwszym meczu z Olimpią w Elblągu ełkaesiacy wygrali 2:1. W środowym rewanżu postawili kropkę nad „i”, pokonując rywala 3:1. Poznajcie drużynę, która wiosną będzie reprezentowała Łódzki Klub Sportowy w Centralnej Lidze Juniorów U17.

• ŁKS U17 zdobył w lidze 38 punktów, odniósł aż 12 zwycięstw, tylko 2 mecze zremisował i ani razu nie zaznał goryczy porażki.
  • Nasz zespół w rozgrywkach ligowych zdobył 60 goli (stracił 15 bramek), co daje imponującą średnią 4,2 gola na mecz.
  • W trakcie sezonu powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski otrzymał Jan Łabędzki. Syn byłego piłkarza ŁKS-u to ofensywny pomocnik i zarazem jeden z liderów drugiej linii naszego zespołu, który w lidze zdobył 6 goli i zanotował 10 asyst.
  • Najlepszym strzelcem drużyny i przy okazji całej ligi został Kacper Popławski, autor 23 goli (średnia: prawie 2 gole na mecz). Napastnik ŁKS U17 zanotował ponadto aż 12 asyst.
  • We wszystkich ligowych meczach, a także w dwóch spotkaniach barażowych od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Wiktor Czerwiński. Środkowy obrońca jest kapitanem drużyny.
  • Sukces w postaci awansu do CLJ to zasługa piłkarzy i trenerskiego kwartetu – szkoleniowców Jakuba Wróblewskiego i Daniela Figi, odpowiedzialnego za szkolenie bramkarzy Krystiana Ilnickiego oraz trenera przygotowania motorycznego, Igora Pycia.
  • W barażu o CLJ ełkaesiacy zmierzyli się z Olimpią Elbląg. W pierwszym meczu łodzianie wygrali 2:1 po golach Jana Łabędzkiego i Jakuba Westwala. W rewanżu przypieczętowali awans zwycięstwem 3:1, które dały bramki Jana Łabędzkiego, Kacpra Popławskiego i Igora Grebera.
  • Rywale ełkaesiaków w CLJ U17: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, AP Jagiellonia Białystok (rocznik 2006), Polonia Warszawa, Widzew Łódź, Stomil Olsztyn, Escola Varsovia (beniaminek).

Oni wywalczyli awans do CLJ! (kadra ŁKS U17)

• Bramkarze: Dominik Stanny, Piotr Wach, Tymoteusz Ochocki.
  • Obrońcy: Igor Greber, Adam Pełzowski, Wiktor Czerwiński, Jakub Basiński, Miłosz Mielczarek, Mateusz Marczak, Szymon Żyłka.
  • Pomocnicy: Igor Jakubowski, Krystian Malec, Antoni Młynarczyk, Jan Łabędzki, Jakub Wojciechowski, Jakub Westwal, Adam Kajszczak, Jeremi Rozmysłowski.
  • Napastnicy: Kacper Popławski, Przemysław Kot, Kamil Szumski.
  • Trenerzy: Jakub Wróblewski, Daniel Figa, Krystian Ilnicki, Igor Pyć.

Całej drużynie ŁKS U17, trenerom, a także rodzicom naszych zawodników dziękujemy i gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!