Grała Akademia ŁKS (25-26.02)

Grała Akademia ŁKS (25-26.02)

fot. Piotr Skibniewski / Pro Future Cup

Sparingowe przetarcie przed ligą i wygrany przez drużynę z rocznika 2015 silnie obsadzony turniej w Warszawie – za nami weekend w Akademii ŁKS, czyli ostatnia prosta przed startem rozgrywek ligowych.

W sobotę w ramach próby generalnej przed wznowieniem rozgrywek trzeciej ligi piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali z RKS-em Radomsko 2:1 (bramki dla łodzian strzelili Łukasz Dynel oraz Mikołaj Lipień). Warto dodać, że właśnie w trakcie tej gry kontrolnej swoje debiutanckie minuty w biało-czerwono-białych barwach  zaliczył Maciej Śliwa, który ostatniego dnia okna transferowego zasilił kadrę pierwszej drużyny.

W przyszłym tygodniu do ligowego grania wrócą również zawodnicy ŁKS U-17, którzy mieli okazję sprawdzić się w rywalizacji z seniorskim zespołem Polonii Piotrków Trybunalski. Podopieczni trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego przegrali z czwartoligowcem 0:5, aczkolwiek trzeba pamiętać, że zmierzyli się ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Z inną seniorską drużyną – Szczerbiec Wolbórz – zmierzył się ŁKS U-16 (wygraliśmy 1:0).

Do wiosennej premiery przygotowują się również podopieczni trenera Mariusza Zasady z ŁKS III. Lider łódzkiej klasy okręgowej rozegrał w sobotę aż dwa sparingi. Rywalami lidera łódzkiej klasy okręgowej byli czwartoligowcy: Stal Niewiadów i Pogoń Zduńska Wola. Biało-czerwono-biali wyszli zwycięsko z obu meczów (5:2 i 4:1).

Podopieczni trenerów Sebastiana Jankowskiego i Marcina Krasnopolskiego z ŁKS-u U-14 mają za sobą wymagający sparing z Wisłą Kraków, w którym lepsza o jedną bramkę okazała się drużyna spod Wawelu. Mecz z UKS-em SMS Łódź wygrali za to 2:1 ełkaesiacy z rocznika 2008. Swoje mecze rozgrywali w sobotę także młodsi zawodnicy Akademii ŁKS. Zespół do lat 11 zmierzył się z rówieśnikami z Football Academy Łódź Południe, biało-czerwono-biali z rocznika 2010 pewnie wygrali z Górnikiem Kłodawa, a w meczu ŁKS U-10 z UKS-em 35 Łódź padło w sumie aż 25 goli. W niedzielę na obiektach treningowych Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej działo się nieco mniej, ale warto wspomnieć, że na boisku pod balonem z TMF-em Tomaszów Mazowiecki zagrali piłkarze z drużyny U-7.

Najlepsze zostawiliśmy na koniec, bo nie możemy nie wspomnieć o sukcesie drużyny z rocznika 2015, którzy pod wodzą trenerów Jarosława Byczkowskiego i Radosława Bieniasa okazała się najlepsza w warszawskim Pro Future Cup. Ełkaesiacy rozegrali w sumie 10 spotkań (m.in. z Lechią Gdańsk czy Barca Academy), zdobyli aż 55 goli i w nagrodę przywieźli do Łodzi złote medale, czego gorąco gratulujemy.