Gra Akademia ŁKS (30-31 października)

Gra Akademia ŁKS (30-31 października)

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Trzy mecze w piątek i cztery w sobotę, więc w sumie tylko siedem spotkań rozegrają piłkarze Akademii ŁKS w najbliższy weekend.

Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych większość naszych drużyn ma wolny weekend, lecz kilka przerwę w terminarzu wykorzysta na odrobienie ligowych zaległości lub – jak w przypadku ŁKS II – z powodu napiętego terminarza swój mecz rozegra w sobotę.

W piątek jako pierwsi do rywalizacji staną zawodnicy z rocznika 2012, prowadzeni przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego. Przeciwnikiem drużyny ŁKS U9 będzie Boruta Zgierz. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.

Drugi zespół z rocznika 2012 też zagra w piątek, tyle że o godz. 19. Jego rywalem będzie Łódzka Akademia Futbolu, która przyjedzie do ośrodka przy ul. Minerskiej.

Ostatnim piątkowym meczem będzie starcie zespołu z rocznika 2005 z Pelikanem Łowicz. Podopieczni Jakuba Wróblewskiego i Romualda Solarka o kolejne trzy punkty powalczą na własnym boisku. Aktualnie zawodnicy ŁKS-u plasują się na trzecim miejscu w tabeli za plecami Widzewa i UKS SMS-u.

W sobotę gracze ŁKS-u U11 rozegrają towarzyski mecz z GKS-em Bełchatów na własnym boisku. W minionych tygodniach podopieczni Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego pokonali w sparingach m.in. Legię Warszawa i Śląsk Wrocław.

Wyjazd do Rawy Mazowieckiej czeka natomiast zespół Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego. Drużyna U13 zagra z miejscową Mazovią. Piłkarze z rocznika 2008 z bilansem 10 zwycięstw i 2 remisów pewnie przewodzą II Lidze Wojewódzkiej i są na najlepszej drodze do awansu.

Na godz. 14 zaplanowane są także dwa mecze wyjazdowe najstarszych drużyn w Akademii ŁKS. Zespół ŁKS III prowadzony przez Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego pojedzie na łodziankę, gdzie w kategorii juniorskiej zmierzy się z Widzewem. W tym samym czasie w meczu na szczycie IV ligi ŁKS II zagra z Borutą w Zgierzu. Zapowiedź tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.

Autor: Mateusz Żegota