Ełkaesiacy wznowili treningi

06 / 01 / 2020

Dwudziestu zawodników – w tym trzech nowych – wzięło udział w pierwszych zajęciach, które w 2020 roku zaplanował trener Kazimierz Moskal. Choć w czasie treningu termometr wskazywał jedną kreskę powyżej zera, „Rycerze Wiosny” przez całe dwie godziny ćwiczyli przy przenikliwym zimnie, bo odczuwalna temperatura była zdecydowanie niższa.

Trzech bramkarzy i 17 zawodników z pola brało udział w poniedziałkowej sesji treningowej w kompleksie przy ulicy Minerskiej. Wśród nich znaleźli się Maciej Dąbrowski, Jakub Wróbel oraz Samuel Corral, dla których były to pierwsze zajęcia w bluzie z przeplatanką na piersi. Czwarty z pozyskanych zimą piłkarzy, czyli Carlos Gracia, do zespołu dołączy dopiero we wtorek, ale jego nieobecność była w pełni usprawiedliwiona – Święto Trzech Króli jest bowiem w Hiszpanii obchodzone w szczególnie uroczysty sposób.

Z tego samego powodu w pierwszych tegorocznych zajęciach nie brał też udziału ani Dani Ramirez, ani Pirulo. Obaj dostali zgodę na dłuższy pobyt w ojczyźnie i do drużyny dołączą w środę. W środę z resztą zespołu będzie już także trenował Dragoljub Srnić. Nieobecność Serba na pierwszych zajęciach wynika z kolei z faktu, iż to właśnie dzisiaj w obrządku prawosławnym wypada wigilia Bożego Narodzenia.

Na poniedziałkowym treningu zabrakło ponadto Maksymiliana Rozwandowicza, który zmaga się z urazem i do końca tygodnia będzie ćwiczył indywidualnie. Z zupełnie innych powodów przy Minerskiej nie stawili się natomiast: Patryk Bryła, Maciej Dampc, Kamil Juraszek, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kujawa, Wojciech Łuczak i Jewhen Radionow – cała siódemka otrzymała wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Jutro ełkaesiacy będą ćwiczyli dwa razy (raz na siłowni i raz na boisku). Na środę przewidziane są jedne zajęcia, na czwartek ponownie dwa i na piątek – jedne. W sobotę wczesnym rankiem drużyna uda się już za to na zgrupowanie do tureckiego Side, gdzie będzie przebywać do 1 lutego.