Przekaż 1% #DlaPrzyszłości

17 / 12 / 2019

Jak co roku, każdy sympatyk ŁKS-u może pomóc w dalszym rozwoju klubu, samemu nie tracąc przy tym ani złotówki. Wystarczy wziąć udział w akcji „Przekaż 1% na ŁKS” i przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2019 roku odpowiednio uzupełnić dane dotyczące przekazania jednego procenta podatku.

Na początku zeszłego roku z dumą informowaliśmy, że dzięki zaangażowaniu fanów Łódzkiego Klubu Sportowego udało się zebrać kwotę 37 344,96 złotych, która w całości została wykorzystana na potrzeby Akademii ŁKS-u. Tym razem, jeszcze z większą dumą, możemy poinformować, że dzięki właściwie wypełnionym deklaracjom za 2018 rok na cele Akademii ŁKS trafiło dokładnie 48 589,19 złotych.

Pieniądze te w całości zostały spożytkowane na dalszą poprawę warunków treningowych w kompleksie przy ulicy Minerskiej. Z zebranych środków kupiony został przede wszystkim sprzęt do treningu – w tym bramki różnych rozmiarów (od tych pełnowymiarowych, przez tzw. piątki, po „dwójki”). Doposażona została również siłownia i sala przygotowania motorycznego. Nowy sprzęt, niezwykle przydatny w codziennej pracy z zawodnikami, otrzymał również fizjoterapeuta Akademii ŁKS. Reszta środków została natomiast przeznaczona na wyposażenie budynku, z którego na co dzień korzystają trenerzy i adepci Akademii ŁKS – kupione zostały między innymi laptopy, na których szkoleniowcy przygotowują materiały do analizy wideo, dokumentują rezultaty przeprowadzanych badań i testów, a także skrzętnie rejestrują kolejne odbyte mikrocykle treningowe.

Mamy nadzieję, że w tym roku z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej w naszym klubie uda się zebrać jeszcze większą sumę. Aby tak się stało, przy rozliczaniu PIT-u za rok 2019 należy w rubryce dotyczącej przekazania 1% podatku wpisać:

• Numer KRS: 0000270261
  • Cel szczegółowy: ŁKSŁÓDŹ 6912

Kto może przekazać 1% swojego podatku na rzecz Łódzkiego Klubu Sportowego?

• pracownicy (PIT 37)
  • przedsiębiorcy (PIT 36)
  • przedsiębiorcy-liniowcy (PIT 36L)
  • ryczałtowcy (PIT 28)
  • gracze giełdowi (PIT 38)
  • osoby, które sprzedały nieruchomość (PIT 29)

Dotyczy to zarówno osób, które wypełniają deklarację podatkową w tradycyjny sposób, jak i tych, którzy rozliczają się z fiskusem przez Internet. Warto jednak pamiętać, że do odliczenia jednego procenta uprawnieni są ci podatnicy, którzy złożą deklarację podatkową w ustawowym terminie – dla zdecydowanej większości jest to 30 kwietnia. Równie istotne jest też to, aby wynikający z zeznania podatek został zapłacony w ciągu dwóch miesięcy od ustawowego terminu.

Pamiętaj – przekazanie jednego procenta nic Cię nie kosztuje, bo rozdysponowana kwota i tak trafiłaby na rzecz Skarbu Państwa. Przekaż te środki #DlaPrzyszłości!