Drużyna

Nowa „dziewiątka” podpisała kontrakt z ŁKS-em

03.01.2020

03.01.2020

Nowa „dziewiątka” podpisała kontrakt z ŁKS-em

Samuel Corral jest od dzisiaj nowym napastnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 27-letni Hiszpan, który jesienią był jednym z najlepszych strzelców w Segunda Division B, podpisał umowę na 2,5 roku – do 30 czerwca 2022 roku.

Minionej jesieni Samu Corral był zawodnikiem klubu Talavera de la Reina, w barwach którego strzelił sześć goli w 17 spotkaniach. Wcześniej przez cztery lata występował w zespole El Ejido, z którym zanotował dwa awanse z rzędu – w tym do Segunda Division B. Łącznie w barwach tej drużyny Samu zdobył 22 bramki w 71 spotkaniach.

Mierzący 184 cm wzrostu napastnik pochodzi z miejscowości Alicún de Ortega, położonej niedaleko Granady. Zanim trafił do Segunda Division B, występował między innymi w takich ekipach jak: Loja, Maracena, Atarfe, Recre Granada i Guadix. Jak sam przyznaje, lubi grać zarówno tyłem od bramki, jak i przodem – co w połączeniu z szybkością i siłą, przekłada się na łatwość w dochodzeniu do sytuacji bramkowych.

Choć ulubionym klubem Corrala od zawsze była Barcelona, to w dzieciństwie jego idolem był… piłkarz Realu Madryt – Ruud van Nistelrooy. Od dłuższego czasu natomiast numerem jeden w świecie piłkarskich napastników jest dla nowego ełkaesiaka Zlatan Ibrahimović.

Samuel, witamy przy al. Unii 2 i trzymamy mocno kciuki za spełnienie piłkarskich marzeń na boiskach PKO Ekstraklasy!