Wychowanek Valencii nowym zawodnikiem ŁKS-u

19 / 12 / 2019

Carlos Moros Gracia został nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego. Pochodzący z Sagunto środkowy obrońca przez ostatnie trzy sezony występował w szwedzkiej ekstraklasie w barwach GIF Sundsvall. 26-latek podpisał umowę na półtora roku z opcją przedłużenia o kolejny.

Carlos Moros Gracia urodził się 15 kwietnia 1993 roku. Jako sześciolatek rozpoczął treningi w grupach młodzieżowych Valencii, gdzie przeszedł cały cykl szkolenia – aż do uzyskania wieku seniora. Jako 19-latek Carlos wrócił do klubu ze swojego rodzinnego miasta i przez trzy sezony grał dla Atletico Saguntino w Tercera Division.

W maju 2015 roku mierzący 183 cm wzrostu piłkarz przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, co miało związek z rozpoczęciem przez niego nauki na Uniwersytecie Temple w Filadelfii. Równocześnie Carlos został zawodnikiem uniwersyteckiego zespołu Temple Owls i już w drugim sezonie wybrano go kapitanem tej drużyny.

W marcu 2017 roku hiszpański defensor przyjął ofertę ze szwedzkiego GIF Sundsvall. W swoim pierwszym sezonie w Skandynawii zawodnik rozegrał 12 spotkań i strzelił jednego gola. W dwóch kolejnych sezonach (szwedzka Allsvenskan gra systemem wiosna-jesień) Carlos był już filarem ekipy z miasta portowego nad Zatoką Botnicką i rozegrał odpowiednio 29 i 28 meczów na 30 możliwych – zdobył w nich odpowiednio jedną i dwie bramki, a także zaliczył po dwie asysty. Co więcej, nowy podopieczny Kazimierza Moskala w ubiegłym roku został wybrany do jedenastki sezonu szwedzkiej ekstraklasy przez firmę dostarczającą i analizującą dane statystyczne na potrzeby Allsvenskan.

Carlos, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie i życzymy samych udanych występów z przeplatanką na piersi!

Najlepsza 11 szwedzkiej ligi Allsvenskan