Aktualności

Raport z wypożyczeń | 30 listopada – 1 grudnia

5
02 / 12 / 2019

Czas na ostatni w tym roku raport z wypożyczeń ełkaesiaków do klubów z niższych lig, czyli podsumowanie niedzielnych występów Oskara Koprowskiego i Jakuba Romanowicza. Przypominamy, że Michał Brudnicki i Mikołaj Maschera trzecioligowe granie zakończyli już przed dwoma tygodniami.

Piłkarskie pożegnanie z 2019 rokiem nie było udane dla Pogoni Siedlce. Po dobrych meczach w poprzednich kolejkach drugoligowiec z Mazowsza w 20. serii gier przegrał bowiem nieoczekiwanie z najsłabszą dotychczas w stawce Legionovią 1:2. Ta zaskakująca przegrana przed własną publicznością sprawiła, że niebiesko-biali zamiast zakończyć rok na dziewiątym miejscu przerwę zimową spędzą dopiero na czternastym miejscu, czyli tuż nad kreską spadkową. W niedzielnych derbach regionu mazowieckiego Jakub Romanowicz w barwach Pogoni rozegrał całą drugą połowę i tym samym zakończył pierwszą część sezonu z bilansem 13 spotkań ligowych (w tym sześć jako podstawowy zawodnik) i 516 minutami spędzonymi na boisku (do tego należy jeszcze dodać 90 minut w Pucharze Polski).

Dzięki wygranej w Siedlcach jedenastka z Legionowa opuściła ostatnie miejsce w tabeli kosztem Gryfa Wejherowo, który w niedzielę uległ u siebie Stali Stalowa Wola 2:3. Tym samym żółto-czarni do miejsca dającego utrzymanie tracą już 14 punktów i wiosenna walka o zachowanie ligowego bytu będzie dla nich bardzo trudnym wyzwaniem. Oskar Koprowski w zespole z Pomorza rozegrał przeciw „Stalówce” całe spotkanie i jego łączny dorobek jesienią to: 18 meczów ligowych (w tym 17 w wyjściowym składzie) i 1530 minut na murawie (plus dwa spotkania – 163 minuty – w rozgrywkach o Puchar Polski). Wspomniane statystyki „Osy” byłyby z pewnością bogatsze o jeszcze jeden występ, gdyby nie przymusowa pauza spowodowana czterema żółtymi kartkami.

Do walki na drugoligowym froncie piłkarze wrócą dopiero w weekend na przełomie lutego i marca, co oznacza, że czeka ich teraz aż 13 tygodni przerwy od meczów o stawkę.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]