Najlepsze z najlepszych Akademii ŁKS. Jesień 2021

12.12.2021

Ile drużyn Akademii ŁKS, tyle co najmniej powodów do radości, bo każdy z naszych zespołów nauczył się wiele tej jesieni. Czas na podsumowanie w telegraficznym skrócie.

ŁKS U19

• Czy wiesz, że… chociaż ŁKS U-19 stanowi bezpośrednie zaplecze występującej w klasie okręgowej drugiej drużyny rezerw, był jesienią bardzo bliski wywalczenia awansu do ligi makroregionalnej. Wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty rozegrał Michał Wąsowski, a najlepszym strzelcem zespołu został środkowy pomocnik Jakub Marchwicki, który do sześciu goli dołożył też dwie asysty.
  • Trenerzy: Mariusz Zasada, Michał Zientarski, Sebastian Bielichowski, Dawid Piątkowski
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 3.

ŁKS U17

• Czy wiesz, że… ełkaesiacy byli jesienią nie do zatrzymania, wygrali swoje rozgrywki bez choćby jednej wpadki i w nagrodę, dzięki dwóm zwycięstwom w barażach nad Olimpią Elbląg, zagrają wiosną w Centralnej Lidze Juniorów (więcej o tym TUTAJ).
  • Trenerzy: Jakub Wróblewski, Daniel Figa, Igor Pyć, Krystian Ilnicki
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 1. (awans do CLJ U-17)

ŁKS U16

• Czy wiesz, że… występująca w II lidze wojewódzkiej drużyna opiera się głównie na zawodnikach z młodszego rocznika, a mimo tego zespół zajął na koniec roku trzecie miejsce w tabeli. Co więcej, jeden z liderów tego zespołu Jan Łabędzki znalazł się z młodzieżowej reprezentacji Polski.
  • Trenerzy: Jakub Wróblewski, Daniel Figa, Dawid Piątkowski, Krystian Ilnicki
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 3.

ŁKS U15

• Czy wiesz, że… występy tej drużyny w Centralnej Lidze Juniorów sprawiły, że na boiskach Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej pojawiły się jesienią najlepsze polskie piłkarskiej akademie na czele m.in. z Akademią Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Najlepszym strzelcem drużyny został Alan Siwek (10 goli w 14 meczach).
  • Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys, Przemysław Kazimierczak, Igor Pyć
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 6 (utrzymanie w CLJ)

ŁKS U14

• Czy wiesz, że… jednymi z najlepszych zawodników tej drużyny są rok młodsi od swoich kolegów Fabian Olejniczak (18 goli i 10 asyst) i Jacek Jasiński (4 gole i 6 asyst), którzy latem otrzymali powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów. Dodajmy, że ŁKS U-14 zajął 2. miejsce ogólnopolskim turnieju zorganizowanym z okazji 20-lecia zdobycia przez biało-czerwonych mistrzostwa Europy U-18.
  • Trenerzy: Bartosz Krymarys, Kacper Modrzejewski, Przemysław Kazimierczak, Dawid Piątkowski
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 5.

ŁKS U13

• Czy wiesz, że… drużyna rywalizowała w rozgrywkach z drużynami ze starszego rocznika, dzięki czemu zyskała jesienią doświadczenie w grze „11 na 11” na pełnowymiarowym boisku. Co prawda nie zdołaliśmy się utrzymać, ale doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.
  • Trenerzy: Michał Zientarski i Marcin Krasnopolski
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 7.

ŁKS U12

• Czy wiesz, że… drużyna z rocznika 2010 rywalizowała aż na dwóch ligowych frontach, w dodatku zawsze z zespołami ze starszego rocznika (2009), a pomimo tego ełkaesiacy spisali się rewelacyjnie. ŁKS U-12 świetne wyniki osiągnął jesienią nie tylko w lidze, bo i „namieszał” także na międzynarodowym turnieju Pro-Cup, gdzie łodzianie zajęli drugie miejsce, pokonując w drodze do finału FC Porto, dwukrotnie Dynamo Kijów, Jagiellonie Białystok, Miedź Legnica i Pogoń Szczecin.
  • Trenerzy: Marcin Krasnopolski i Jakub Drzewiecki
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 2 i 2.

ŁKS U11

• Czy wiesz, że… drużyna zajęła drugie miejsce w swoich rozgrywkach, co więcej wygrała jesienią dwa turnieje – w Kleszczowie (ełkaesiacy okazali się lepsi od Cracovii, Olimpiku Wrocław i BKS-u Lublin) oraz halowy turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Dodajmy, że Mateusza Świątkiewicza dwukrotnie wyróżniono tytułem najlepszego zawodnika turnieju.
  • Trenerzy: Bartłomiej Gajewski i Paweł Szymczyk
  • Miejsce w rozgrywkach na koniec roku: 2

ŁKS U10

• Czy wiesz, że… drużyna U-10 w trakcie jednego weekendu (20-21 listopada) wygrała aż dwa turnieje. Ełkaesiacy triumfowali w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Hary-Cup Łódź.
  • Trenerzy: Adam Gołaszewski i Stanisław Lasota

ŁKS U9

• Czy wiesz, że… drużyna U-9 była jesienią najskuteczniejszym zespołem Akademii ŁKS. W tej kategorii wiekowej oczywiście nie wynik jest ważny, ale odnotujmy, że młodzi ełkaesiacy w 19 meczach zdobyli aż 222 gole.
  • Trenerzy: Adam Gołaszewski i Stanisław Lasota

ŁKS U8

• Czy wiesz, że… drużyna rozegrała jesienią wiele meczów z ciekawymi rywalami, wśród których znaleźli się rówieśnicy ełkaesiaków z Rakowa Częstochowa, Śląska Wrocław, Akademii BVB Borussia Dortmund im. Łukasza Piszczka i Wisły Kraków. Już w styczniu zespół zmierzy się natomiast z Cracovią, Wartą Poznań i Deltą Warszawa.
  • Trenerzy: Jarosław Byczkowski i Radosław Bienias

ŁKS Schools

• Czy wiesz, że… w ramach zajęć ŁKS Schools w przygodzie z piłką bierze udział już blisko 90 zawodników podzielonych na cztery drużyny. Nasz najmłodszy zawodnik urodził się w 2017 roku.
  • Trenerzy: Mariusz Kalinowski i Dawid Kęsy

Opracowali: Mateusz Żegota i Remek Piotrowski